ЗЛОЧЕВСЬКИЙ Ярослав Ярославович

 В Військовики, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону
ЗЛОЧЕВСЬКИЙ Ярослав Ярославович (30 (за ін. даними 13).11.1980, Борщівський район — 28.04.2004, м. Багдад, Ірак) — український військовик, миротворець, кулеметник механізованої роти 62-го окремого механізованого батальйону 6-ї окремої механізованої бригади. Орден «За мужність» ІІІ ступеня (2004).

Народився в 1980 році на Борщівщині, вихованець Коропецької школи-інтернату. Проживав у смт Віньківці на Хмельниччині.

У 2004 році брав участь у миротворчій місії в Іраку. Кулеметник механізованої роти 62-го окремого механізованого батальйону 6-ї окремої механізованої бригади Багатонаціональних сил зі створення умов стабільності та безпеки в Республіці Ірак.

28 квітня 2004 року під час планового патрулювання поблизу іракського міста Аз-Зубадія, 60 км від Ель-Кута, близько 8.00 за київським часом було скоєно напад на механізований патруль українських миротворців. БТР-80, що замикав колону із трьох бронетранспортерів, було в упор обстріляно з двох сторін з ручних протитанкових гранатометів РПГ-7 та крупнокаліберних кулеметів.

На місці загинув рядовий Костянтин Міхалев, ще двох військовослужбовців було поранено, один з них, рядовий Ярослав Злочевський помер ввечері у госпіталі в Багдаді.

Похований у Хмельницькій області за місцем проживання дружини.

Джерело

Лісовий, С. Відлуння чужої війни [Текст] / С. Лісовий, А. Лукащук // Відлуння чужої війни: фотокаталог пам’ятників, пам’ятних знаків, могил учасників війни в Афганістані 1979-1989 рр., розташованих на території Тернопільської області / упоряд. С. Грабовий, А. Лукащук ; Терноп. обл. центр охор. та наук. дослідж. пам. культ. спадщини. — Тернопіль, 2018. — С. 4—13 : іл.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt