Зілінський Володимир Павлович

 В ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Краєзнавці, КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, Митці | Мистецькі колективи | Виконавці, Музика | Хореографія
Зілінський Володимир Павлович (29.07.1928) — фольклорист. Член-кореспондент Інституту мистецтв, фольклористики та етнології НАН України.

Народився 29 липня 1928 року в с. Гадинківці Гусятинського району. Навчався в Чернівецькому індустріальному технікумі та Львівському політехнічному інституті. Працював на різних посадах, але любов до музики, пісні перемогла. Протягом кількох десятиліть В. Зілінський зібрав багато народних пісень, коломийок, прислів’їв та приказок на теренах Галичини та Буковини.

Автор мелодій на слова Б. Лепкого, Лесі Українки, Р. Купчинського, П. Тичини та інш. Понад 680 пісень різних жанрів передав у фонди Інституту мистецтв, фольклористики та етнології. Твори друкувалися в журналі «Народна творчість та етнографія», збірниках «Українські народні романси», «Весільні пісні», «Побутові пісні» й інших джерелах мистецького змісту.

Автор збірників власних мелодій:

  • «Віночок пам’яті: Мелодії на слова Уляни Кравченко» (2000);
  • «Сім струн: До 130-річчя від дня народження Лесі Українки» (2001).

Проживає в м. Мостиськах Львівської області.

Джерело:

Зілінський Володимир Павлович [Текст] // Музична Тернопільщина: бібліогр. покажчик / уклад. В. Я. Миськів; вступ. ст. О. С. Смоляка; ред. Г. Й. Жовтко. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. — С. 193—194 : фот.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt