ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ ст. | Коцюбинці

 В Загальна освіта

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Коцюбинці Гусятинського району, Тернопільської області
№ у системі: 17919
Код ЄДРПОУ: 23594841
Повна назва: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Коцюбинці Гусятинського району, Тернопільської області
Скорочена: ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Коцюбинці
Тип ЗЗСО: Загальноосвітня школа
Ступiнь: I-III
Форма власності: комунальна
Тип місцевості: сільська
Індекс: 48271
Поштова адреса: Україна, Тернопільська область, Гусятинський район, с.Коцюбинці, вул. Зелений Кут, 64
Код КОАТУУ: 6121683001
Телефони: (096)3034144, (03557)49056
E-mail: school-kotsubyntsi@ukr.net
Сайт(и): http://www.kotsiubyntsi-zosh.te.sch.in.ua
ЗЗСО на порталі «Нові знання»: http://nz.ua/school/wall?id=17919
Директор: Білан Ольга Петрівна
Куратор ЗЗСО:  Яцишен Олександра Миколаївна
Мова навчання: українська
Спроможність закладу освіти (учнів): 300
Кількість учнів: 180
Кількість персоналу: 35
Кількість класів: 11
Кількість приміщень: 45
Кількість інклюзивних класів: 0
Кількість учнів у них: 0
Бюджетування (засновник): Бюджет Коцюбинської сільської об’єднаної територіальної громади (19534000000)

джерело

З ІСТОРІЇ ШКОЛИ СЕЛА КОЦЮБИНЦІ

Простежити розвиток освіти в с. Коцюбинці можемо з 1926 року. Навчальне приміщення було розташоване в центрі села (колишнє приміщення сільської ради). В школі налічувалось 45 учнів. Директором школи був Суть Степан Антонович. Коли прийшли поляки його замордували в школі.

На цей час припадає розширення шкільних приміщень і школа іменувалась семирічкою. В цей час діти навчались в трьох приміщеннях. Протягом 1927-1943 років директором школи працював Думановський. Це була польська семирічна школа. Один раз на тиждень вчили українську школу.

В цій школі також навчали таких предметів: польську, рахунки, співи, читання. Фізичні заняття проводили перед уроками. Наповнюваність класів була нерівномірна: 14-25 учнів. Вчителями молодших класів були: Хомікуна, Панковська, Гнатковська (всі вони були не місцевими).

Син директора школи Думановський Богдан вчив хор, який користувався великою популярність серед місцевих жителів, а також був відомий і за її межами. Історію та географію вчив Варшалєвич з міста Копичинець. На релігію ділились: польські діти йшли до польського ксьондза, а українські – до отця Петра Томашівського. Урок польської мови починали польською молитвою, а український – молитвою Отче наш.

Шкільні приміщення на цей час розширились і вони були в приміщеннях сільської ради(колишньої) і будинку навпроти, де знаходиться Будинок побуту. В 1936 році почала діяти українська школа. В роки ІІ Світової війни в школі вчили німецьку мову, але навчання велось на українській мові.

У 1943 році директором школи став вичтель німецької мови Лисак Петро Васильович. У школі також працювали Сердюк П.І,- вчитель української мови та літератури, його дружина – географії і історії. В цей час у школі працювала дочка священика Томашівська Ірина.

За спогадами Бабій Ганни Петрівни, 1938 року народження, клас, де вона навчалась був розташований, де зараз садиба Буртника Івана. Тут вчились молодші класи(1-3 класи). А в четвертому класі навчались в приміщенні, де живе сім’я вчителів Лапшій. Цей будинок належав сім’ї Дмитрів, але за зв’язок з націоналістами, а синів Дмитра і Григорія постріляли в криївці, маму вивезли в Сибір ( батько помер раніше) будинок конфіскували і віддали під шкільне приміщення. Вже з 1946 року тут навчалися діти.

Рябенко Володимир Платонович директором школи працював 1954-1955 навчальний рік. Заучив в той час був Лисак Петро Васильович, що читав німецьку мову. Кириленко Ліда Григорівна читала російську мову, Купчинська Галина Платонівна – біологію, Лихо Ярослава Юрківна – математику, в молодших класах працювали Ранчаківська Марія Іванівна, Лапшій Ірина Романівна і Іван Григорович.

Протягом 1955-1956 навчального року директором школи працював Плюгін Петро Васильович. До вчительського складу додалась сім’я Крутій. Крутій Ганна Іванівна працювала в молодших класах, її чоловік Михайло Миколайович – вчив фізкультуру.

З 1957 по 1961 роки директором школи працювала Джума Надія Денисівна. Завучем працювала Загородня Катерина Денисівна. В школі працювали: Соколова Ярослава Юрківна, що читала математику, Купчинська Галина Платонівна – біологію, Дудка Євген Павлович – українську мову і німецьку мову, Куделя Григорій Романович – російський мовник, він був звинувачений в націоналізмі. Покінчив життя самогубством у Хоросткові. В молодших класах працювали Клименко Галина Павлівна, Ранчаківська Марія Іванівна, Крутій Ганна Іванівна, Лапшій Іван Григорович, піонервожатою працювала Бала Зеновія Михайлівна.

(фото)Вцентрі Джума Надія Денисівна – директор школи, зліва на право: Дудка Євген Павлович, Мерзлікіна Олександра Кирилівна, Куманяк Володимир Антонович. 1958 рік.

У 1930 році наша школа стала восьмирічною. У зв’язку з тим, що приміщення були замалі, а кількість учнів зростала, Надія Денисівна піднімає питання про будівництво нової школи, на загальних зборах колгоспників. Батьки підтримують клопотання директора і збори приймають рішення про будівництво школи. Це повинна була бути типова восьмирічна школа.

Завдяки наполегливому втручанню педагогічного колективу Русина Івана Івановича проект школи було розроблено ще в 1960 році. Але будівництво розпочали вже за нового директора – Барткова Михайла Олександровича.

Директором школи Джума Надія Денисівна працювала до 1961 року. Заступником – Мерзлікіна Олександра Кирилівна.

У 1971 році Коцюбинецьку середню школу закінчило 21 учень. З них два учні отримали золоті медалі. Це Душніцька олександра Миколаївна(чоловіче прізвище Яцишен) і Хабінець Олександра Володимирівна. З цього випуску багато учнів закінчили вищі навчальні заклади: 5 випускників – педагогічні інститути і працюють у рідній школі і 1 випускник – Тернопільський медичний інститут (зараз працює в Борщові).

Учні Коцюбинецької середньої школи підтримували зв’язки з нашими односельчаном письменником Тарнавським Миколою Миколайовичем.

З 1974 по 1975 навчальний рік директором школи працював Недільський Степан Михайлович. Заучем – Соколова Ярослава Юрківна. Організатором – Расевич Петро Іванович, який читав українську мова. Його дружина Зоя Миколаївна була російським мовником.

Географію викладав Плечінь Теодозій Андрійович, він був одночасно воєнруком і вчителем фізкультури, історію читав директор, він же і іноземну мову і Джума Надія Денисівна, математику читали Соколова Ярослава Юрківна і Хоптова Марія Ільківна.

Біологію – Губіцька Євгенія Іванівна, російську мову і літературу – Надіон Ігор Борисович і Довбня Наталія Миколаївна. Фізкультуру Короткий Микола Андрійович. Фізику читала Мельничук Надія Яківна, хімію – Січкар Світлана Василівна.

В молодших класах працювали: Лапшій Ірина Романівна і Іван Григорович, Бала Зеновія Михайлівна, Хабінець Олександра михайлівна.

Старша піонервожата – Галак Ганна Петрівна. Лаборантом і вчителем малювання – Павлюх Богдан Іванович. У бібліотеці працювала Гринюка Марія Іванівна.

З 1975 по 1977 навчальний рік директором школи працював Грабець Михайло Петрович.

Заучем школи – Білан Микола Павлович, який читав німецьку мову, математику – Соколова Ярослава Юрківна і Хоптова Марія Іванівна, фізику – Мельничук Надія Яківна, хімію – Павлюх Світлана Василівна, географію – Цітульський Степан Степанович.

Історію читав Клімов Віктор Михайлович та Галак Ганна Петрівна, українську мову та літературу – Копчак Зеновія Андріївна і Луцька Галина Броніславівна. Військову підготовку викладав Філик Аркадій Андрійович, він вже вів уроки фізкультури йому допомагав Шароварник Ярослав Іванович. Біологію вела Губіцька Євгенія Іванівна. Російську мову і літературу викладали Гатич Олександр Іванович і Шванк Віра Павлівна.

В молодших класах працювали Лапшій Ірина Романівна і Іван Григорович, Бала Зеновія Михайлівна, Хабінець Олександра Михайлівна. Старша піонервожата Вівчар Олександра Григорівна. На групі продовженого дня – Бережна Я.О., Шванк О.І., Хома Г. С., Котвіцька О.О., Гринюка М.І. – бібліотека, Павлюк Б.І. – малювання і лаборант.

Протягом 1977-1984 навчального року школу очолював Білик Євген Петрович. За його керівництва заучі школи мінялися. Почав працювати з Біланом Миколою Павловичом, дальше Новожен Анатолій Іванович, Копчак Зеновія Андріївна і Юрчишин Михайло Васильович.

Організатором – Галак Ганна Петрівна. Українську мову і літературу читали Придан Ганна Михайлівнаі Топольніцька Галина Броніславівна, Гатич Олександр Іванович і Шванк Віра Павлівна читали російську мову і літературу. Математику читали Душніцька Олександра Миколаївна, Душніцька Ярослава Юрківна, Хоптова Марія Ільківна, фізику – Походай Богдан Іванович.

Хімію читала Павлюх Світлана Василівна, біологію – Губіцька Євгенія Іванівна, географію – Колодій Ольга Григорівна. Німецьку мову читав Чемерис Роман Марянович, який на громадських засадах в ті роки (1979-1983) був керівником шахового гуртка при школі. Учні брали участь в районних змаганнях з шахів серед піонерських дружин на призи клубу “Біла тура”, а головне – ставали переможцями.

Історію – читала Джума Надія Денисівна. Фізкультуру – Свіршко Володимир Іванович, музику і співи – Добровольський Володимир Юліанович. В молодших класах працювали: Бала Зеновія Михайлівна, Хабінець Олександра Михайлівна, Лапшій Ірина Романівна. Вихователями Бережна Ярослава Омельянівна, Шванк Ольга Іллінічна, Хама Ганна Степанівна, Котвіцька Ольга Олексіївна, Лапшій Іван Григорович. Старша піонервожата – Чемерис Олександра Григорівна. Лаборантом – Павлюх Богдан Іванович, Гринюка Марія Іванівна – бібліотекар.

З вересня 1984 по серпень 1990 року школу очолював Квасний Дмитро Михайлович, Який читав історію. Завучем працював Юрчишин Михайло Васильович, який викладав українську мову і літературу, організатором – Павлюх Світлана Василівна, читала хімію.

З 1987 року завучем працювала Світлана Василівна. Дячук Ярослав Йосипович – вчив історію і вів військову підготовку. Українську мову і літературу читали: Копчак Зеновія Андріївна і Лаговець Марія Петрівна. Гура Оксана Григорівна, Фірсова Ольга Олександрівна, Пушкар Ольга Володимирівна і Шванк Віра Павліна читали російську мову і літературу.

Математику читали Душніцька Ярослава Юрківна і Душніцька Олександра Миколаївна, Хоптова Марія Ільківна. Фізику читала – Гапій Ганна Йосипівна. Історію читала Галак Ганна Петрівна, географію і природознавство – Колодій Ольга Григорівна, біологію – Губіцька Євгенія Іванівна. Німецьку мову читала – Савка Марія Онуфріївна, фізичне виховання – Гура Григорій Михайлович, креслення і технічну працю – Сімчук Микола Михайлович.

У молодших класах працювали – Лапшій Ірина Романівна, Бала Зеновія Михайлівна, Хабінець Олександра Михайлівна. Вихователями Груп продовженого дня працювали: Бабій Люба Василівна, Бережна Ярослава Омельянівна, Деренівська Галина Євстахівна, Папінко Галина Мар’янівна, Джума Дарія Володимирівна. Музику і співи – Чайка Михайло Миколайович, лаборант і образотворче мистецтво – Павлюх Богдан Іванович, Папінко Ганна Миронівна, медичним працівником – Карпишин Михайло Григорович.

Протягом цих років відбулися деякі зміни у вчительському складі, а саме з 1986 р. – військову підготовку вів Костюк Олег Володимирович, на групі продовженого дня – Ющак Люба Михайлівна.

Ще за керування Квасного Дмитра Михайловича було поставлено питання про добудову школи. Але вона розпочалась з 1991 року, за керівництва Павлюх Світлани Василінм. За Дмитра Михайловича біля школи було посаджено дендропарк і асфальтовано подвір’я коло школи.

Починаючи з жовтня 1990 року директором школи працює Павлюх Світлана Василівна. З 1 грудня 1990 року завучем школи працювала Галак Ганна Петрівна і до грудня 1992 року. За цей час організаторм працював Юрчишин Михайло Васильович. З 1993 року завучем школи працює Михайло Васильович, а заступником по виховній роботі Галак Ганна Петрівна. Вчительський колектив на цей час дуже омолодився.

Педагогічний склад у 1991-1994 роках

  • Українська мова і література – Юрчишин Михайло Васильович, Юрчишин Галина Євстахівна, Божук Лариса Романівна, яка також читає світову літературу. Цей предмет токаж викладали: Фірсова Ольга Олександрівна і Гура Оксана Григорівна.
  • Математику: Яцишен Олександра Миколаївна, Ющак Люба Михайлівна, Дубик Марія Михайлівна.
  • Фізику і астрономію – Власюк Роман Іванович, історію – Галак Ганна Петрівна, Джума Дарія Володимирівна.
  • Географію на початку читала Шванк Галина Михайлівна, а з грудня 1994р. –Дудка Володимир Зеновійович.
  • Біологію – Засідко Світлана Іванівна, іноземну мову – Гринюка Марія Онуфріївна. Фізкультуру – Гура Григорій михайлович та Бабій Іван Петрович.
  • Трудове навчання Сімчук Микола Михайлович та Воробець Іван Павлович. Музику Добровольський Володимир Юліанович.
  • Образотворче мистецтво – Павлюх Богдан Іванович.
  • В молодших класах працювали: Пастущин Оксана Степанівна, Коціра Ольга Миронівна, Самборська Галина Петрівна, Бабій Люба Василівна, Хабінець Олександра Миколаївна, Бережна Олександра Омельянівна і Добровольська Марія Михайлівна.
  • На групі продовженого дня працювали: Лапшій Галина Ярославівна, Власюк Ганна Йосипівна, Чагарин Галина Анатоліївна, Найдух Галина Романівна, Бала Зеновія Михайлівна, культорганізатором – Рабська Люба Миколаївна.

джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt