ЯРЕМЧУК Христина Михайлівна

 В Митці | Мистецькі колективи | Виконавці, Освітяни
ЯРЕМЧУК Христина Михайлівна (20.02.1950, м. Чортків) — диригент, фольклорист, педагог, громадсько-культурна діячка. Член бласного об’єднання фольклористів «Джерело»,  Товариства української мови ім. Т. Шевченка (нині «Просвіта»), НРУ. Депутат Чортківської районної ради (2006—2010). Грамота Верховної Ради України (2018).

Христина ЯРЕМЧУК (з дому — Чижишин) народилася 20 лютого 1950 року в м. Чорткові.
Закінчила Івано-Франківський педагогічний інститут (1972; нині Прикарпатський національний університет; за спеціальністю — вчитель музики і співів та викладач диригування в педучилищі).

Від 1972 року і донині — викладач диригування та української народної музичної творчості Чортківського педагогічного училища (нині гуманітарно-педагогічний коледж). Очолювала організацію Червоного Хреста Чортківського педучилища.

У 1980-х роках входила в обласне об’єднання фольклористів «Джерело», зібрала у селах Борщівського та Чортківського районів понад дві тисячі народних пісень, які могли бути сьогодні втраченими. З власної ініціативи створила фольклорно-етнографічні ансамблі:

В 1988 році вступила в Товариство української мови ім. Т. Шевченка (нині «Просвіта»), одною з перших стала активною членкинею, увійшла в його районне правління, очолювала первинну організацію «Просвіти» (2003—2018) в Чортківському педучилищі (нині коледж).

З 1991 року протягом довгих років очолювала первинну організацію Просвіти в Чортківському педучилищі (пізніше — в коледжі). Як прсвітянка проводила активну роботу за утвердження престижу української мови в усіх сферах суспільного життя, збереження ураїнських народних звичаїв і традицій, вивчення історії рідного краю і України, виховання поваги до українських цінностей, української культурної спадщини, любові до української пісні.

Була активною як член Народного Руху. Під її керівництвом відзначалися ювілейні дати українських письменників, громадських діячів, композиторів. Вже стали традицією щорічні поїздки в с. Шманьківці Чортківського району автора стрілецького гімну «Ой у лузі червона калина» Степана Чарнецького на відзначення його день народження, яке припадає на 21 січня.

Також, Христина Михайлівна щорічно проводила свято поезії пам’яті першої голови «Просвіти» місцевого осередку Надії Процьків. З поетичним та публіцистичним словом часто виступає у місцевій пресі, радіо, обласному телебаченні.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt