ЯКОВЧУК Василь Лукашевич

 В Діячі культури й мистецтва
yakovchuk-vasy-lЯковчук Василь Лукашевич (7.10.1935, с. Велика Цвіля Ємільчинського району Житомирської області) — артист розмовного жанру. Заслужений артист Української РСР (1989).

Народився у селянській родині. З дитинства мріяв стати артистом, слухаючи вірші Т. Шевченка, С. Руданського, Л. Українки, які часто читала вечорами мати після роботи. Співала вона малому і чарівних народних пісень.

Навчався у Великоцвілянській школі, служив у армії, працював на Житомирському механічному заводі. У 1958 році поступив в Житомирське музичне училище, після закінчення якого у 1962 році працював лектором-музикознавцем, артистом розмовного жанру ансамблю пісні і танцю «Льонок» Житомирської обласної філармонії. Багато корисного дала митцеві дворічна студія художнього читання в Москві, яку закінчив в 1970 році.

З 1971 року — артист розмовного жанру Тернопільської обласної філармонії. Створені десятки сольних концертних програм. Особливі за своєю творчою палітрою — це композиція за поезією Степана Будного (В. Яковчук став лауреатом премії ім. С. Будного в 1976 р.) та композиція, присвячена 175-й річниці від дня народження Т. Шевченка «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі…».

У творчому доробку поруч з серйозним репертуаром звучить завжди веселе сатиричне слово, яке викликає посмішку та добрий настрій у людей.

За творчі здобутки нагороджений грамотами Міністерства культури України, грамотами Тернопільського облвиконкому, знаком «Відмінник культурного шефства над селом». В 1989 році присвоєно почесне звання «Заслужений артист УРСР». Дружина — Яковчук Надія Полікарпівна.

Джерело

Дем’янова, І. Яковчук Василь Лукашевич [Текст] /І. Дем’янова // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2008. — Т. 3 : П — Я. — С. 683-684.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt