Любомира Бойцун. Виставки в Тернополі

 В Історія регіону

 ВИСТАВКИ В ТЕРНОПОЛІ – публічний показ спеціально підібраних матеріалів і місце цього показу. Місцями організації перших виставок у Тернополі, що мали громадський резонанс, стали Міський (нині Старий) парк і зал ремісничого товариства “Ґвязда”.

26 вересня – 2 жовтня 1884 року на території парку відбувалася Крайова бджільничо-городницька виставка, для якої спорудили спеціальний павільйон; у липні 1887 року  в Міському парку – Друга Крайова етнографічна виставка. Були представлені: знаряддя та обладнання, їжа й напої, одяг і взуття, предмети, пов’язані з народними обрядами та звичаями, вироби народного мистецтва.

До організаційного комітету входили В. Федорович (голова), О. Барвінський, В. Боберський, Г. Федорович та ін. На відкриття виставки приїхав архікнязь Рудольф Габсбург, який високо оцінив культуру, побут і традиції українців. Тернопільський фотограф А. Сількевич виготовив фотоальбом із 50 світлин; частина з них зберіг, в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

29 травня – 4 червня 1905 біля Міського парку на 18 тис. м2 відбулася сільськогосподарська виставка, яку організувало Господарче товариство, 1906 – промислова виставка у залі товариства “Ґвязда”. Виставки різної тематики організовували українське товариство “Просвіта” й польське “Товариство народної школи”.

Від 23 червня до 3 липня 1931 в Міському парку та двох гімназійних приміщеннях відбулися воєводська і регіональна виставки, до них були видруковані план Тернополя, монографія “Тернопільське воєводство”.

Від 1950-х організовували обласні виставки, на яких представляли здобутки сільського господарства та промисловості Тернопільщини. Постійно виставки різноманітної тематики експонують у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, Тернопільському обласному художньому музеї, Державному архіві Тернопільської області, художній галереї НСХУ тощо.

Джерело:

Бойцун, Л. Виставки в Тернополі [Текст] / Л. Бойцун // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т . — Т. 1. А–Й. – Тернопіль, 2004. – С. 262-263.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt