ВУХАНЬ АВСТРІЙСЬКИЙ (Plecotus austriacus)

 В Охорона природи | Пам'ятки природи, ПРИРОДА І ПРИРОДНІ РЕСУРСИ КРАЮ

ВУХАНЬ АВСТРІЙСЬКИЙ (Plecotus austriacus (Fischer, 1829) — один із рідкісних видів рукокрилих ссавців родини Лиликові (Vespertilionidae). Один з 8-ми видів роду, один з 2-х видів роду фауни в Україні.

Поширений на більшій частині Пд. і Центральної Європи, на Кавказі, у Малій Азії, у Пн. Африці. В Україні проходить межа ареалу, поширення обмежене переважно західними та приморськими областями.

Чисельність вкрай низька, відомо лише близько 50–70 знахідок, як літніх, так і зимових, які становлять до 1% усіх облікованих кажанів. Загальний розмір популяції оцінено у кілька тисяч особин. Причини зміни чисельності: скорочення площі старих лісів, знищення дуплистих дерев, непокоєння у сховищах.

Типовим біотопом є широколистяні ліси і печерні регіони Карпат, Поділля, Криму. Схильний до синантропії, тяжіє до людських осель, парків і садів.

Осілий. Оселяється в дуплах дерев і тріщинах скельних відслонень, у суворі зими часто зустрічається в печерах і каменоломнях. Політ маневрений; полює на дрібних нічних комах, переважно на узліссях, галявинах, садках. Веде переважно усамітнений спосіб життя. Вид–двійник вуханя звичайного.

За останнім зведенням МСОП має категорію LC, EUROBATS, Бернська конвенція — ІІ додаток. Знаходиться під охороною в заповідниках Карпатського регіону, Розточчя, Поділля і Криму. Умовою ефективної охорони є створення великих заповідних масивів у зоні широколистяних лісів Карпат і Поділля, належна охорона підземних місцезнаходжень.

Утримувати в неволі нескладно, проте для розмноження виду найкращим є охорона природних місцезнаходжень материнських колоній.

Джерела:

Вухань австрійський (Plecotus austriacus (Fischer, 1829) [Електронний ресурс] // Червона Книга України. — Київ, 2010—2020. – Режим доступу: https://redbook-ua.org/item/plecotus-austriacus-fischer, вільний. — (Дата ост. пер.: 10.09.2020).

Червона книга Тернопільщини. Тваринний світ [Текст] : метод. посібник / уклад.: М. М. Березіцька, Т. А. Кухарська, М. А. Герц. — Тернопіль : Астон, 2012. — 96 с.

Червона книга України [Текст]: Тваринний світ / ред. М. М. Щербак. — Київ : Укр. енциклопедія, 1994. — 456 c.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt