Всеукраїнська літературна премія імені Уласа Самчука за 2015 рік

 В Премії | Відзнаки | Нагороди

Лауреатом всеукраїнської літературної премії імені Уласа Самчука 2016 року став український філософ, письменник, публіцист Петро КРАЛЮК за збірку історичної прози. Премію вручено в рамках Фестивалю української книжності “На білому коні” (20-21 лютого 2016, Тилявка-Шумськ).

Фестиваль започаткований на Шумщині у 2006 році та відновлений після нетривалої перерви у 2016-му. В програмі – урочисте відкриття в Тилявці, де діє музей письменника, конференція молодих дослідників його творчості, виставки, урочиста академія “На білому коні” за участю письменників і мистецьких колективів краю, нагородження лауреатів конкурсу творчої молоді «Самчукова криниця».

Фестиваль приурочено до дня народження Уласа Самчука – автора трилогій “Волинь”, “Ост”, романів “Марія”, “Юність Василя Шеремети”, “На білому коні”, “На коні вороному” та інші. Письменник із 1913 року проживав на Шумщині в селі Тилявка. Закінчив місцеву школу, в 1927 – у Кременецьку гімназію. Його трилогія “Волинь” (1932, 1936, 1937 рр.) була висунута на Нобелівську премію. У Тилявці та Кременці встановлені пам’ятні дошки на честь У. Самчука, його іменем названо вулиці, діють музеї.

Обласна літературна премія імені Уласа Самчука заснована в 1999 році. У жовтні 2015 року з ініціативи Тернопільської обласної організації НСПУ премія набула статусу Всеукраїнської літературної премії імені Уласа Самчука в номінаціях проза та публіцистика.

Фотоальбом фестивалю

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt