ВОЛЬСЬКА Світлана Олексіївна

 В Декоративно-ужиткове мистецтво, науковці | винахідники | раціоналізатори, Освітяни
ВОЛЬСЬКА Світлана Олексіївна (16.03.1970, с. Пастирське Смілянського р-ну Черкаської області) — художник, дизайнер, мистецтвознавець, доцент кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Народилася 16 березня 1970 року у с.Пастирське Смілянського району на Черкащині. Закінчила Пастирську середню школу (1987), відділення «Художнє оформлення»Тернопільського кооперативного технікуму (1991),  Рівненський державний гуманітарний університет (2005) за спеціальністю образотворче та декоративно-прикладне мистецтвоз відзнакою. У 2016 р. Пройшла стажування в Академічному товаристві Міхала Балудянського у Словаччинні.

Працювала художником-оформлювачем на промислових підприємствах м. Сміла та м. Тернополя, керівником гуртка дизайну на станції юних техніків у Тернополі. З вересня 2008 року – викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Тернопільської філії Європейського університету.

2007—2012 — аспірант кафедри історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Дисертація «Кераміка Західного Поділля (історія, типологія, художні особливості)» (2013).

Учасник низки міжнародних та всеукраїнських конференцій. Одноосібно та у співавторстві опубліковано близько 30-ти наукових і науково-методичних праць. У 2019 р. – голова міського та обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2020» у номінації «Образотворче мистецтво».

З 2018 р. член проєктної групи при Управлінні освіти і науки Тернопільської міської ради (післядипломна освіта осіб з вищою освітою з предметної спеціалізації Дисциплін художньо-естетичного циклу).

Сфера наукових інтересів

Дослідження народної та професійної кераміки Тернопільщини, продукції Тернопільського фарфорового заводу. Вивчає живопис, декоративнее мистецтво та скульптуру митців нашого краю.

У професійній діяльності – викладач живопису, рисунку, історії мистецтва.

Джерело

ВОЛЬСЬКА Світлана Олексіївна [Електронний ресурс] // Тернопільський національний університет імені Володимира Гнатюка. – Тернопіль, 2020. – Режим доступу: http://tnpu.edu.ua/faculty/Instytutmystectw/volska-sv-tlana-oleks-vna.php?clear_cache=Y, вільний. — Дата ост. пер.: 20.01.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt