ВЕДМЕДИЦЯ-ГОСПОДИНЯ (Callimorpha dominula)

 В Охорона природи | Пам'ятки природи, ПРИРОДА І ПРИРОДНІ РЕСУРСИ КРАЮ
ВЕДМЕДИЦЯ-ГОСПОДИНЯ (Callimorpha dominula (Linnaeus, 1758) — один із вразливих видів лускокрилих комах родини Ведмедиці (Arctiidae). Один з 2 видів західнопалеарктичного роду. Єдиний представник роду у фауні України.

В Україні поширення вивчене недостатньо. Мабуть, поширений на всій території, крім майже всієї степової зони. Досить локальний.

Яскравий метелик з характерною зовнішністю. Розмах крил — 45–55 мм. Переднє крило чорне з металічно-зеленим вилиском, білими та жовтими плямами неправильної форми. Задні крила яскраво-червоні з рядком чорних плям уздовж зовнішнього краю, які формують цілу чи розірвану перев’язку, та 1 чорною плямою у передній частині крила. Черевце червоне з подовжньою чорною стрічкою.

Зустрічається у листяних та мішаних лісах, особливо з густим підліском, на узліссях, галявинах, серед чагарників, особливо у вогких місцях — по берегах струмків та річок, поблизу багнищ тощо.

У найсприятливіших умовах чисельність метеликів зазвичай становить 0,5–1 особин на 1 га, на окремих ділянках — 5–10 особин на 1 га. Більш звичайний у зх. регіонах. Причини зменшення чисельності: вирубування лісів та чагарників, викошування трав, застосування пестицидів, посилення рекреаційного навантаження на біотопи.

Джерело:

Ведмедиця-господиня Callimorpha dominula (Linnaeus, 1758) [Електронний ресурс] // Червона Книга України. — Київ, 2010—2020. – Режим доступу: https://redbook-ua.org/item/callimorpha-dominula-linnaeus, вільний. — (Дата ост. пер.: 10.09.2020).

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt