Українське національно-демократичне об’єднання (УНДО) на Тернопільщині

 В Історія регіону, Політичні партії
УКРАЇНСЬКЕ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ (УНДО) НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ
– найбільша політична партія міжвоєнного періоду, яка діяла в Західній Україні, у т.ч. в нашому краї.

Заснована 11 липня 1925 в м. Львів у результаті об’єднання Української народно-трудової партії та Української партії національної роботи.

Програма партії – створення самостійної, соборної Української держави мирним шляхом; протидія легалізації чужого панування і боротьба за дотримання Польщею міжнародних зобов’язань.

За статутом УНДО – всеукраїнська партія всіх станів і класів. Структура: Центральний комітет, повітові комітети, міські організації у містах та мужі довір’я –  у селах.

Від Тернопільщини до Центрального комітету були обрані: С. Баран, І. Брикович – від м. Тернопіль, Б. Козубський – від м. Кременець, Г. Скасків – від м. Підгайці.

Повітовий комітет УНДО: голова – І. Брикович, заступник голови – Й. Гринькевич, скарбник – М. Никифорук, члени – С. Баран, В. Болюх, С. Вонс, О. Грицай, П. Зварич, М. Маліцький, Ю. Середюк.

1-а політична акція УНДО на Тернопільщині – вічева кампанія проти колонізації та осадництва 11-18 жовтня 1925 року. У 1928 обрані до сейму і сенату В. Бараник, А. Горбачевський, М. Кузьмин – сенаторами, С. Баран, І. Заваликут, Л. Куницький, А. Кунько, Я. Олесницький, О. Яворський – послами. У вересні 1939 р. партія припинила своє існування.

Джерело

Потіха, О. Українське національно-демократичне об’єднання (УНДО) на Тернопільщині [Текст] / О. Потіха, А. Сеник // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль, 2008. – С. 491.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt