ЦЕРКВА Свв. Ап. ПЕТРА і ПАВЛА | Йосипівка

 В Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

Церква Свв. Ап. Петра і Павла XVIII ст., 1910
Йосипівка | Тернопільський район | Тернопільська область

У Йосипівці збереглась трохи незвична з вигляду дерев’яна церква, зведена в 1910 році. Цікаво те, що невідомо як, але будівля опинилася на …півострові – маленькому клаптику землі, який з трьох сторін омивається ставком.

Мало того, навколо церкви росте стіна з дерев. Сама церква за формою майже не подібна до дерев’яних церков збудованих у той час. Це – проста прямокутної форми будівля на високому фундаменті, в кожній з довгих стін якої є по три вікна, вкрита трисхилим дахом, посеред якого ніби втоплена баня, увінчана ліхтарем з маківкою.

На мою думку, церкву повністю перебудували з невідомої причини. Коли це сталося не знаю, але 1910 рік датування даній церкві не підходить. Вона – єдина з дерева збережена у районі. Церквою не користуються – на західній околиці Йосипівки парафіяни пристосували під церкву колишній мурований костел.

Про церкву з книги “Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм”. Тернопіль, 2014 – 520 с.

“У 1910 році жителі села придбали дерев’яну церкву із с. Домаморич (сьогодні Тернопільського району. Церква була споруджена в кінці XVIII ст.  Єдиним, що було тоді у власності громади – став у центрі села. Люди вирішили зробити насип поруч з ним і на ньому встановили церкву. Її освятили у рік встановлення – 1910.

У 1989 році дерев’яну церкву відреставрували і народні майстри виконали внутрішні розписи. Жертводавцями храму є парафіяни. У старій дерев’яній церкві здійснювали богослужіння від 1989 до 2005 рр.”

Джерела:

Йосипівка. Церква Свв. Ап. Петра і Павла XVIII ст., 1910 [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/yosypivka_tern.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt