ЦЕРКВА СВ. ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ | Бриків

 В Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

ЦЕРКВА СВ. ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ | Бриків
Бриків | Шумський район | Тернопільська область

Дерев’яна церква в Брикові під титулом св. Великомученика Георгія (Юрія) Побідоносця зведена у 1800 році. Постала коштом парафіян. У 1889 році до нави з обидвох сторін добудували бічні рамена згідно плану виготовленого архітектом Павлом Базилевським. Ймовірно, тоді ж прибудована ризниця.

Перед 1889 роком мали б добудувати дзвіницю. Церква розмальована всередині у 1902 році. Наступного року зовні відновили церкву і дзвіницю. До 1881 року церква була приписана до парафії в с. Потуторів, з 1881 року стала самостійною парафіяльною. Тепер церква в користуванні православної громади МП. Не відомо чи є пам’яткою архітектури.

Автор: IgorPunda – Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58024583

Стоїть на схилі біля центру східної частини села. На кам’яному фундаменті, хрещата в плані, невисока одноверха церква з прибудованою до бабинця з заходу дерев’яною двоярусною дзвіницею. З півночі до вівтаря прилягає немала ризниця. Додаткові входи є в бічних раменах нави. Зовнішні стіни церкви наново фарбовані.

Джерела:

Бриків. Церква Св. Юрія 1800 [Електронний ресурс] // Деревяні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/brykiv.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt