ЦЕРКВА Св. ПАРАСКЕВИ | Трибухівці

 В Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

48431, М.Грушевського, Трибухівці, Тернопільська область, 48431
тел. +380354429685

У державному архіві Тернопільської області є відомості, що в с. Трибухівці Чортківського району Станіславської греко-католицької єпархії колишнього Бучацького повіту Тернопільського воєводства, станом на 1930 рік були:

  • церква Святої Параскевії, мурована, збудована в 1847 році (матірна, в частині села, званій Отенівка);
  • в другій місцині, званій Борщівка, — церква Благовіщення Пречистої Діви Марії, дерев’яна, збудована в 1885 році;
  • в частині села, званій як Завадина — Свято-Успенська церква.

Височіють 4 бані, покриті бляхою. Побіч з церквою зводиться дзвіниця. Зведено храм з теребовлянського червоного пісковику, що й місцевий костел, за однією з версій, її закінчили будувати у 1926 р.

У 1847 році була збудована церква святої Параскеви по вулиці Отенівка. Вона була невелика і мурована. У 1934 році розпочали будівництво нової церкви навколо колишньої. Стара церква стояла всередині, а кругом неї зводився фундамент і мури нового храму. Камінь возили з Майдани, що біля с. Цвітова. Виготовив проект Євген Синенький — прораб церкви. У 1939 році почалась війна і будівництво храму припинилось.

У 1937 році парохом у селі був о. Петро Коцюбинський. Через рік по приході отця Петра в село, громада Трибухівці вирішила ввести новий храм на Отенівці, який мав бути головним. За розповідями вже були заготовлені усі будівельні матеріали. Але початок другої світової війни не дозволив збудувати святиню.

З відновленням діяльності УГКЦ у 1990 році було віднайдено старі карти, якими користувалися довоєнні будівельники. 28 жовтня 2003 року на храмове свято церкви св. Параскеви освячено Хресну дорогу.

Джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt