ЦЕРКВА СВ. АРХ. МИХАЇЛА | Мирове

 В Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

ЦЕРКВА СВ. АРХ. МИХАЇЛА, 1770
Мирове| Шумський район | Тернопільська область

Копії метричних книг зберігалися з 1732 року, то мала б існувати давніша церква. Збережена сільська дерев’яна церква постала коштом парафіян у 1770 році. Була філіяльною до парафіяльної церкви в селі Кордишів. Дерев’яна дзвіниця збудована у 1879 році, окремо від церкви. В історії святині також фігурує 1927 рік (в деяких джерелах церкву датують саме цим роком).

В кінці 1961 року совєтська влада закрила церкву, яка простояла нечинною до 1989 року. 11 лютого 2012 року почала горіти «допоміжна будівля храму» (ймовірно, мова про південну прибудову до вівтаря, якої сьогодні вже нема), проте вогонь вчасно загасили. Церква є пам’яткою архвтектури місцевого значення, в користуванні православної громади МП.

Церкву побачите на схилі, біля дороги, напроти забудови на краю східної частини Мирового. Тризрубна триверха святиня без набридливої добудованої дзвіниці. Невеликий присінок прилягає з заходу до бабинця, а з півночі до вівтаря – ризниця.

Автор: IgorPunda – Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57996589

В обидвох стінах бабинця в нижній частині є по віконечку. Зовні церква оновлена. Дзвіниця дерев’яна, двоярусна, розташовується з заходу від церкви. На прицерковній території збережений пам’ятний хрест: “…поставлений 3. 07. 92 р. громадою села Голибіси” (історична назва Мирового). Що відбулося в 1992 році, невідомо.

Джерела:

Мирове. Церква Св. Арх. Михайла 1770 [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/myrove.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt