ЦЕРКВА СВ. АРХ. МИХАЇЛА | Башківці

 В Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

Церква Св. Арх. Михаїла, 1704
Башківці, Шумський район, Тернопільська область

Збережена церква в Башківцях постала 1704 року коштом парафіян. Часто помилково вказують 1635 рік будови. Церква була філіяльною до парафіяльної в селі Тилявка. Башковецька церква грунтовно ремонтована у 1875 році: влаштували новий кам’яний фундамент, замінили старі підвалини новими, відбудована вівтарна частина, ризниця, перебудований купол, його, як і дахи церкви покрили бляхою, всі зовнішні стіни ошалювали дошками.

У 1881 році всередині помальвана масляними фарбами, а через два роки також зовні. При церкві (?) стояла міцна дзвіниця, зведена 1854 року. Сьогодні пам’ятка архітектури місцевого значення в користуванні української православної громади.

Фото : Віктор Смоляк джерело: http://decerkva.org.ua

Стоїть на терасі стрімкого схилу, в оточенні дерев, біля цвинтаря, на північній околиці села. Церква тризрубна, причому зруби бабинця і нави практично однакової ширини, до бабинця з заходу прибудований дещо вужчий немалий присінок.

З півночі до вівтаря прибудована ризниця. Зовні церква відремонтована. З заходу від церкви, навпроти входу до неї, розташована дерев’яна двоярусна дзвіниця, яка в цоколі, має, ймовірно, господарське приміщення.

Джерела:

Башківці. Церква Св. Арх. Михаїла, 1704  [Електронний ресурс] // Деревяні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/bashkivtsi.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt