ЦЕРКВА ПРЕСВЯТОЇ ТРІЙЦІ | Кудлаївка

 В Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

Церква Прсв. Трійці 1923
Кудлаївка | Шумський район | Тернопільська область

Відомо, що наприкінці ХІХ ст. село було приписане до парафіяльної церкви в селі Підгайці. Церкви в ньому не зазначено. Перша(?) в історії Кудлаївки власна невеличка дерев‘яна церква-каплиця зведена 1923 року (на карті з 1922 року церква в цьому селі не показана).

Зовні оновлена, ймовірно, у 2010-х роках. До пам’яток архітектури не належить. В користуванні громади УПЦ. Також є інформація, що церква називається Казанської Ікони Пр. Богородиці.

Стоїть на терасі схилу посеред південної частини села, біля перехрестя доріг. Тридільна безверха святиня, яка, ймовірно, первісно була дводільною (рівноширока прибудова з західної сторони церкви зведена пізніше).

Автор: IgorPunda – Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58044723

Зі сходу до нави прилягає вужчий маленький вівтар, до якого з півдня добудована ще менша ризниця. На гребені двосхилого даху нави влаштовані світловий ліхтар з маківкою і восьмибічна дзвіниця, стіни яких оббили пластиком. Практично всі зовнішні стіни церкви ошалювали горизонтально дерев”яною вагонкою (до того були фарбовані на блакитно).ї\

Джерела:

Кудлаївка. Церква Прсв. Трійці 1923 [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/kudlaivka.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt