ЦЕРКВА БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ | Трибухівці

 В Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

ЦЕРКВА БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ, 1885
48431, Тернопільська обл., Бучацький район, село Трибухівці
Церква стоїть посеред південної частини села, при дорозі, біля забудови. Безверха тризрубна церква, в якій нава ледь ширша за вівтар і бабинець. По осі церкви до бабинця прибудований великий рівноширокий присінок, до вівтаря з обидвох сторін – ризниці. В стінах бабинця зробили додаткові вікна, ймовірно, для освітлення хорів. Дзвіниця мурована триярусна надбрамна розташована з західної сторони від церкви.
Збережену дерев’яну церкву в Трибухівцях датують XVII століттям. За іншими даними згідно документальної інформації, дану церкву, збудовану в районі села, який називали “Борщівка“, датують 1885 роком. У цьому році за пожертви мешканців села попередньо куплений і заготовлений на Прикарпатті зруб перевезли до Трибухівців і зібрали. Цілком ймовірно, що цей зруб належав давній з XVII ст. церкві з якогось села.
 
Також коштом парафіян був придбаний іконостас (сьогодні не збережений). Закрита радянською владою у 1958 році. У 1990 році за церкву почали суперечку православна і греко-католицька громади, проте православна громада перемогла і церква тепер в їхньому користуванні (київський патріархат). До пам’яток архітектури не належить.
 
Церква належить до прадавнього подільського типу тризрубних храмів ХVІ-ХVІIІ століття. З двосхилою покрівлею центральної кліші і трисхилою — у західній та східній. Конструкція церкви нагадує давній міський будинок. Єдине, що визначає її сакральну конструкцію, це маленька главка з ліхтариком, хрестом, розташована над центральною частиною будівлі.Зараз церква належить православній громаді. З 1993 року парохом є отець Ярослав Савка.

джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt