ТРОСТЯНЕЦЬКІ ДЖЕРЕЛА (Бережанський район)

 В Пам'ятки природи

ТРОСТЯНЕЦЬКІ ДЖЕРЕЛА – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташована на західній околиці c. Тростянець Бережанського району, у верхній частині балки.
Оголошена рішенням Тернопільської обласної ради від 18 березня 1994 року «Про внесення змін та доповнень до мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду та затвердження Списку дикорослих рідкісних, реліктових, ендемічних рослин області, що підлягають особливій охороні».
Рішенням Тернопільської обласної ради від 10 лютого 2016 року №75 «Про зміну назв територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Тернопільської області» змінено назву пам’ятки природи».

Площа 3,00 га. Охороняються джерела підземних вод, що живлять ставок. Цінні у природоохоронному, науково-пізнавальному, естетичному та оздоровчому відношеннях.

Земельна ділянка під Пам’яткою природи розташована у межах території Тростянецької сільської ради Бережанського району.

Органом місцевого самоврядування, який здійснює свої повноваження на території Пам’ятки природи, є Тростянецька сільська рада Бережанського району.

Джерела:

Унікальні перлини Тернопільщини [Текст] / В. М. Черняк, Г. Б Синиця, І. О П’ятківський. – Тернопіль, 2014. – С. 72–73.

Леньків, І. Тростянецькі джерела [Текст] / І. Леньків // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль, 2008. – Т. 3 : А – Й. – С. 471.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt