ЗАСЛУЖЕНІ АРТИСТИ УКРАЇНИ | Тернопільська область

 В Діячі театру й кіно, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ

Державна нагорода України — почесне звання України, яке присвоюється Президентом України відповідно до Закону України «Про державні нагороди України»:

  • «режисерам,
  • артистам театрів, кіно, естради, цирку, професійних ансамблів, хорових колективів,
  • диригентам оркестрів,
  • композиторам,
  • музикантам,
  • дикторам телебачення і радіомовлення

за високу виконавську майстерність, створення високохудожніх образів, вистав, кінофільмів, що стали надбанням вітчизняної культурно-мистецької спадщини».

Особи, яких представляють до присвоєння почесного звання «Заслужений артист України», повинні мати вищу або професійно-технічну освіту.

Згідно з Наказом Міносвіти і науки, молоді та спорту від 29.11.2011 звання заслуженого артиста прирівнюється до наукового ступеня кандидата наук, що враховується при розрахунку частки науково-педагогічних працівників з науковими ступенями та вченими званнями, які забезпечують викладання лекційних годин дисциплін навчального плану за напрямами підготовки і спеціальностями галузей знань 0202 «Мистецтво»

Попередником було почесне звання Заслужений артист Української РСР. Звання було введено в Кодексі законів про народну освіту УСРР, затвердженим ВУЦВК 22.ХІ.1922 року (до 1937 — заслужений артист УСРР) одночасно зі званнями заслужений художник УСРР, народний артист УСРР та народний художник УСРР.

Почесні звання присвоювалися Президією ВР УРСР за поданням народних комісаріатів та Управління у справах мистецтва при Раднаркомі УРСР.

Джерела:

Про державні нагороди України [Електронний ресурс] : Закон України № 1549-III від 16 бер. 2000 р. // Законодавство України.  Київ, 1994-2018. Режим доступу:  http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1549-14, вільний

Про почесні звання України  [Електронний ресурс] : Указ Президента України № 476/2001 від 29 черв. 2001 р.  // Законодавство України.  Київ, 1994-2018. Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/476/2001.

Заслужені артисти України | Тернопільська область

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt