СВЯТО-УСПЕНСЬКА ЦЕРКВА | Трибухівці

 В Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

Свято-Успенська церква в Трибухівцях, що на Завадині, будувалась понад 100 років тому. Як свідчать старожили, її почала будувати одинока жінка-полька, але добудувати не змогла. Були зведені церковні мури, і жінка померла.

Ті мури ще довго стояли, не було кому за них взятись, та й війни, які тут проходили, не дозволяли добудувати церкву. Розказують, що коли повернувся з австрійської війни житель Завадини Дячок Григорій, то почав збирати кошти, передав на потреби будівництва частину свого маєтку і взявся за добудову церкви. Гроші збирали по селах. Брали також зерно, яйця, і все, хто що давав.

Так у 1923 році, була добудована церква. Потім вже її поштукатурили всередині і ззовні, правилось у церкві до 1948 року. У 1948 році церкву закрили і зробили у ній склад зерна. Вона на той час ще не була розписана, розмальована і не мала іконостасу.

У 1988 році було надано дозвіл Тернопільського обласного комітету в справах релігії на відкриття Свято-Успенської церкви по вулиці Завадині. На свято Успіння Пресвятої Богородиці в 1990 році церква була відкрита.

джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt