СТАСІВ Богдан-Святослав Дмитрович

 В Видатні діячі регіону, почесні громадяни регіону
СТАСІВ Богдан-Святослав Дмитрович (03. 09. 1922, с. Корчин, нині Сокальського р-ну Львівської обл.) – учасник національно-визвольних змагань, громадський діяч. Підстаршина дивізії «Галичина», Золотий Хрест (1993, м. Торонто, Канада), 2 золоті медалі (1993, Австрія, Спілка ветеранів, 1994, м. Лондон, Велика Британія, Об’єднання колишніх вояків-українців).

Навчався у м. Львів: в українській академічній гімназії, математичному ліцеї при ній (1935-1941), технічному інституті (1942-травень 1943). Діяльний у Пласті (1933, від 1990). Від 1943 – в дивізії «Галичина» (1-й Укр. дивізії Укр. Нац. Армії, УД УНА): доброволець 1-го набору. Вишкіл у містах Брно (нині Чехія) і Гайделаґер (Польща), курси підстарший зв’язку у м. Мюртінґен (Німеччина).

Інструктор чоти зв’язку 14-го дивізіону зенітної артилерії; учасник боїв поблизу м. Броди (нині Львівської обл.). 20 липня 1944 потрапив у радянський полон. Ув’язнений у таборі № 6 у Московській області. Від 1947 року – на спецпоселенні у Читинській області (обидві нині – РФ).

У 1954 втік із заслання на Тернопільщину, проживав у с. Лозова (нині Тернопільського р-ну), згодом – у м. Тернопіль. Співзасновник та голова Тернопільської станиці колишніх вояків 1-ї УД УНА. Заступник голови Крайової управи Галицького братства колишніх вояків 1-ї УД УНА.

Автор проекту та організатор встановлення пам’ятника Борцям за волю України в с. Поручин Бережанського району. Автор і співавтор понад 10 дослідних праць, виданих у містах Львів і Тернопіль. Статті опубліковані у виданнях Австралії, Великої Британії, Канади, України, США. Упорядкував спогади Л. Стеткевича «Як з Бережан до Кадри» (Тернопіль., 1998).
Т. Вашків.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt