СПАДОК, етно-галерея

 В Галереї | Виставкові зали

Етно-галерея «Спадок»
м. Тернопіль, вул. Й. Сліпого, 7
тел. +38 (050) 705 07 07 ; електронна пошта: tvc.atrium@gmail.com
Відвідати етногалерею можна щодня, крім понеділка, з 10:00 до 19:00

Тернопіль став другим містом в Україні, де завдяки приватній ініціативі підприємців і меценатів Тараса та Ірини Демкур було відкрито етногалерею з українськими народними строями, рушниками, предметами побуту наших предків та іншим. Свою експозицію натхненники представили 28 грудня 2016 року.

В галереї налічується понад 300 і автентичних екземплярів прадавніх вишиваних сорочок, 80 обрядових рушників, а також колекція старовинних ікон та ужиткових речей довоєнного періоду.

Під час відкриття етнографи зазначили, що «Спадок» – це унікальне надбання кращих взірців української культури.

Простір у приміщенні та його оформлення організували таким чином, щоб кожен, хто завітає у галерею відчув особливий стан захоплення і натхнення. Стіни прикрасили родинними старими фотографіями, іконами, керамічними розписаними тарілками. Центральне місце у галереї займає картина Олега Шупляка «Берегиня».

Експозицію в галереї облаштували не за хронологічним порядком, а за філософськими категоріями: віра, ідея, символи, буття, автентика.

Експозиція продумана не за хронологічним порядком, а за філософськими категоріями. Основна з них – це віра. Тут є чудові давні ікони, є святі для українців речі. Інша категорія – національні символи. Вони закодовані у вишитих рушниках, вишиванках.

Серед рушників найцікавіші взірці – це з мережками із Слобожанщини, є рушник весільний, датований 1915 роком, є з деревом життя, виконаним у техніці мережка. Є вишивки з тризубими. Зокрема, чоловіча сорочка із села Серафинці Городенківського району. Ще одна категорія – це буття, відображення: світлини, ужиткові речі, предмети інтер’єру тощо. Основною колекцією є народне мистецтво, народна автентика: вишиття та строї.

 

Джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt