СОРОКА Василь Іванович

 В Митці | Мистецькі колективи | Виконавці, Освітяни
СОРОКА Василь Іванович (16.03.1948, с. Серединки Тернопільського району Тернопільської області) – викладач-методист по класу баяна, акордеона Теребовлянського коледжу культури і мистецтв. Почесна грамота Міністерства освіти України (2000), відмінник освіти України (2004). Заслужений працівник культури України (2012).

Василь Іванович народився 16 березня 1948 року в селі Серединки Тернопільського району Тернопільської області в багатодітній сім’ї. Любов до музики та української пісні прищепили батьки: мати – Сорока Стефанія Петрівна та батько – Сорока Іван Васильович.

Вже в ці роки юного музиканта запрошували грати в клуб на танці, а пізніше і на весілля.З 1960 року по 1965 рік навчався в Тернопільській ДМШ № 1 (клас баяна – Меленчук Р.М.).

В 1965 році поступив на навчання до Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької (заочна форма навчання). Клас викладача Максема Ю. В.

З вересня 1966 року по січень 1969 року працював вчителем по класу баяна у Гусятинській ДМШ. Згодом перевівся на стаціонарне відділення музичного училища, але не надовго, бо з травня 1969 року по липень 1971 року знаходився на службі в Армії. Працюючи в Гусятинській ДМШ робив перші спроби написання пісень та легких п’єс для баяна.

У 1972 році успішно закінчив музичне училище і був направлений на роботу до Теребовлянського культурно-освітнього училище. Поєднував роботу з навчанням у Київському інституті культури (1974-1979 р.). Був учасником естрадно-симфонічного оркестру училища під орудою Чопика І. І., а також багато років був концертмейстером хореографічного ансамблю «Любисток» (мистецький керівник Николишин І.О.).

Маючи певний музичний досвід почав писати твори для баяна та акордеона. Згодом вийшли друковані твори, а саме:

 • «Вибрані твори та обробки народних пісень для баяна та акордеона» (2002),
 • «Калиновий цвіт», збірка, до якої входять 64 вокальні та хорові твори, ліричні пісні для дітей (2003),
 • «Сходинки до майстерності» – твори для студентів хорового, режисерського та хореографічного відділів (2007),
 • «Україну вітаю зі святом» (Пісенник для дітей молодшого шкільного віку, 2010).

Василь Сорока є автором музики до музичних казок:

 • «Хоробрий пожежник», «Жмик і песик Чмик» (І. О. Мацко, Б. І. Мельничук, В. І. Сорока, 2011),
 • «Котигорошко та Шапочка в горошок: казка на сучасний лад з піснями і танцями (І. О. Мацко, В. І. Сорока, 2011),
 • «Спорт шануєм я і ти» (Р. В. Обшарська, В. І. Сорока, М. Й. Облещук, 2012),
 • «Ми Букварик прочитали» (Г. С. Сабало, 2012),
 • «Пташиний ранок» (Т. М. Ткачук-Гнатович, В.І.Сорока),
 • «Скарби Довбуша» (Б. І. Мельничук, В. І. Сорока, 2014),
 • «Пісенні намистинки» (вірші Хомишак-Тройчак М.І., 2012).

На вірші тернопільських поетів Зіновія Казьо та Валерія Залізного видані пісенні збірки:

 • «Для тебе» (З. Казьо, В. Сорока, 2013),
 • «Пісенний зорецвіт» (2014).

В.Сорока написав методичну розробку з теорії музики «Вивчаємо інтервали». Вона призначена для викладачів та учнів естетичного виховання, коледжів культури і мистецтв, ліцеїв, гімназії. (Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Київ, 2015).

У 2018 році ПП «Кампанія Менеджмент-ХХІ», «Музична школа» видала твори В.Сороки для баяна, акордеона рекомендована учням ДМШ та студентам коледжів мистецького спрямування. Написані автором музичні твори виконують діти ДМШ, студенти вищих навчальних закладів.

У 2018 році студент ІV курсу спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» (народні інструменти) Твердохліб Андрій (клас викладача Сороки В.І.) здобув І-ше місце на Всеукраїнському конкурсі гри на народних інструментах в місті Кам‘янець-Подільському.

Сороці В. І. властиві: висока відповідальність за доручену справу, професіоналізм, творчий пошук. Він є концертмейстером заслуженої самодіяльної капели бандуристів України «Кобзар» Струсівського Будинку культури. Був депутатом міської Ради (1998-2002).

Джерело:

Сорока Василь Іванович [Електронний ресурс] / підгот. М. Чагарин // Facebook. Тернопільський обласний методичний центр народної творчості. – (Славетні постаті Тернопільщини). – Режим доступу: https://www.facebook.com/ternopilomcnt. – Назва з екрана. – Дата публікації: 08.01.2019. – Дата перегляду: 30.04. 2019.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt