СОЛТИС Ярослав Андрійович

 В Видатні діячі регіону, почесні громадяни регіону, Митці | Мистецькі колективи | Виконавці
Ярослав Солтис

джерело

СОЛТИС Ярослав Андрійович (01.09.1948, с, Бичківці Чортківського р-ну Тернопільської області) — український співак. Заслужений працівник культури України (1986). Лауреат літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича (1999). Народний артист України (2008).

Ярослав Солтис народився 1 вересня 1948 року в с. Бичківці на Тернопільщині. У 1963—1967 роках навчався на хоровому відділенні Теребовлянського культупно-освітнього училища.

Після служби в армії, з грудня 1969 року, працює солістом хору Заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю України. Заочно закінчив хормейстерський факультет Київського інституту культури.

У 2002 році заключив контракт з хором «DON KOZAKEN», що базується в Німеччині, і як провідний соліст успішно працював в цьому колективі по грудень місяць 2005 року. Як соліст цього хору виступав в найкращих концертних залах Європи.

Після закінчення контракту продовжив свою творчу діяльність у Буковинському ансамблі пісні і танцю України, з яким, зокрема, виступав у Тернополі на відкритті Співочого поля (1986), на святкуванні його 20-річчя (2006), Шевченківському літературно-мистецькому святі (2007).

Нагороджений: грамотою Міністерства культури України, грамотою Кабінету Міністрів України, ювілейною медаллю «25 років незалежності України» (2016).

Джерела:

Табачук, О. Солтис Ярослав Андрійович [Текст] / О. Табачук // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль , 2010. — Т. 4 : А — Я (додатковий). — С. 580—581.
Ярослав Андрійович Солтис  [Електронний ресурс] // Чернівецька обласна філармонія.— Режим доступу: http://filarmoniya.cv.ua/ua/yaroslavsoltus, вільний. — Дата ост. звернення: 21.11.2017.

 

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt