ШТОЙКО Ярослав Романович

 В Бібліографи | Бібліотекарі, Освітяни
ШТОЙКО Ярослав Романович (14.08.1909 – 04.09.1980 м. Збараж) –  педагог, бібліотекар, громадський діяч. Ініціатор та засновник Збаразьких бібліотек для дорослих та дітей.

Трудову діяльність розпочав вчителем у с. Верещаки Збаразького району, у нього була педагогічна освіта. Пізніше став директором початкової школи в с. Новики. У 1945 році його перевели у Збараж.

У жовтні 1945 року за його ініціативи було відкрито бібліотеку для дорослих, а у грудні – Збаразьку бібліотеку для дітей. Пристрасний книголюб, інтелігентна, освітчена людина, він очолював бібліотеки з 1945 р. по 1954 р. Багато сил та енергії приклав Штойко Я.Р. для створення книгозбірень у Збаражі та селах району. У вільний від бібліотечної роботи час навчав грамоті дорослих при пожежній частині.

У 1963 році закінчив педагогічний університет. Та після навчання працював вчителем біології в Збаразькій середній школі № 2. Пізніше вчителем біології та хімії у вечірній школі м. Збараж, згодом вчителював у с. Заруддя Збаразького району.

Вніс значний вклад в розвиток бібліотечної справи  міста та району. Маючи педагогічну освіту Ярослав Романович з великою шаною та любов’ю ставився до книг, бібліотек та їх читачів, це свідчить про те що ця людина за покликом серця була бібліотекарем.

Джерела:

Бондар, М. Бібліотекар за велінням серця [Текст]: [про першого директора Збаразької бібліотеки Я. Штойка] / М. Бондар // Народне слово. – 2010. – 26 лют. – С. 4.

Заяць, Г. Крізь терни долі, віхоли історій [Текст] / Г. Заяць // Народне слово. – 2010. – 26 лют. – С. 4: фотогр.

Малевич, А. Книги – морська глибина… [Текст]: присв. прац. Збаразької районної бібліотеки (З історії бібліотечного руху на Збаражчині) / А. Малевич // Наукові записки / Терноп. обл. краєзн. музей; ред.-упоряд. Я. Гайдукевич [та ін.]. – Кн. друга, част. І. – Тернопіль: Прінтерінформ, 1997. –  С. 154.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt