ШЕРСТІЙ Володимир Михайлович

 В Архітектори | Художники | Скульптори
ШЕРСТІЙ Володимир Михайлович (11.09.1960) — український художник, іконописець, заслужений майстер народної творчості України (2014).

Народився 11 вересня 1960 року в с. Гнилички Підволочиського району. Навчався в Підволочиській художній школі. Іконописом займається близько 20 років. У своїх роботах художник намагається відроджувати традиції давнього іконопису та відтворювати стиль візантійських ікон, який не зазнав впливу ренесансу та бароко. Використовує здебільшого дерево, іноді полотно.

Народився 11 вересня 1960 року в селі Гнилички Підволочиського району Тернопільської області. Проживає у місті Чорткові. Закінчив Підволочиську художню школу (1977), під час навчання в якій був учасником виставки дитячої творчості у м.Слівен (Республіка Болгарія).

З 1985 року після демобілізації з військової служби навчався в Тернопільському кооперативному технікумі. Працював декоратором в універмазі м. Волочиськ Хмельницької області. Займався підприємницькою діяльністю.

2000—2002 — реставратор у м. Буенос-Айрес (Аргентина). 2002—2005 — іконописець у м.Куритиба (Бразилія). Там же пройшла персональна виставка ікон. Повернувшись на Україну в 2005 році,  продовжив займатися іконописом.

Персональні виставки художника проходили в Курітібі (Бразилія), Тернополі, Хмельницькому, Підволочиську, Збаражі, Чорткові. Роботи зберігаються в обласних художньому та краєзнавчому музеях, Державному архіві Тернопільської області, приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Учасник:

 • етнофестивалів «Етно-Вир», «Країна Мрій» (м. Львів, 2008),
 • загальнодержавної виставкової акції «Барвиста Україна» в Національному комплексі «Експоцентр України» (м. Київ, з 2009),
 • обласного свята народних ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги»,
 • фестивалів «Цвіт вишиванки» (м. Тернопіль), «Борщівська вишиванка» (м. Борщів),
 • виставок «Карпацький вернісаж» (м. Івано-Франківськ),
 • фестивалів «Стародавній Меджибіж» (м. Меджибіж, Хмельницька область),
 • фестивалів «Дзвони душі людської» (м. Волочиськ, Хмельницька область),
 • творчого звіту майстрів мистецтв та аматорських художніх колективів Тернопільської області «Осанна Україні!» (м. Тернопіль).
 • фестивалів «Мандруємо замками Тернопілля», «Свято в старому замку» (м. Збараж),
 •  фестивалів «Битва націй»(м. Хотин, Івано-Франківська область),
 • щорічних передвеликодніх виставок у Тернопільському Державному обласному архіві.

Відзнаки: диплом ІІ ступеня ім. Я. Музики, грамоти, подяки Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської обласної ради, Підволочиської і Чортківської районних державних адміністрацій та районних рад.

Джерела:

Шерстій Володимир Михайлович [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 264—266. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf(останній перегляд: 30.03.2019).

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt