СЕРЕДЮК Макар Филимонович

 В Краєзнавці
СЕРЕДЮК Макар Филимонович (13.03.1911, с. Крупа, нині —Луцького району Волинської оббласті — 24.08.1988, м. Кременець Тернопільської області) — краєзнавець, фольклорист.

Народився 13 березня 1911 року в селі Крупа Луцького району на Волині. Вчився у Луцькій та Кременецькій гімназіях. Закінчив факультети: слов’янської філології у Варшавському університеті, романо-германської – у Київському інституті іноземних мов.

Працював викладачем німецької, французької, української мов у школах, працював у Кременецькому педагогічному інституті, сільськогосподарському технікумі, краєзнавчому музеї.

Друкував у Кременецькій районній, Тернопільській обласній газетах свої дослідження про перебування Т. Г. Шевченка на Кременеччині, Юліуша Словацького, зокрема про вплив на його творчість українського фольклору. У 1973-78 роках записав близько 300 пісень (весільних, ліричних, історичних, жартівливих та ін.). Їх рукописи та магнітофонні стрічки зберігаються у фондах Кременецького музею.

Пісні:

  • «Пожену я сиві воли», «Ой у саду рута-м’ята», які М. Середюк записав у Кременці в 1976 році від Марії Цимбалюк (1904, освіта середня, домогосподарка),
  • «Ой у полі озеречко», записана у с. Білокриниця Кременецького району в 1973 році від учасників художньої самодіяльності,

надруковані у збірнику «Пісні Тернопільщини» (1989).

Помер 24 серпня 1988 року у Кременці.

Джерело:

Середюк Макар Филимонович [Електронний ресурс] / підгот. Б. Сененька// Facebook. Тернопільський обласний методичний центр народної творчості. – (Славетні постаті Тернопільщини). – Режим доступу: https://www.facebook.com/ternopilomcnt. – Назва з екрана. – Дата публікації: 16.08.2019. – Дата перегляду: 15.09. 2019.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt