СЕРАФИМ

 В Релігії | Діяльність церкви, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ТА РЕЛІГІЙНЕ ЖИТТЯ КРАЮ, Церковні діячі
СЕРАФИМ (Василь Федорович Залізницький; 16.01.1953, х. Сеножати біля с. Лосятин Кременецького району Тернопільської області) —  єпископ Шумський, вікарій Тернопільської єпархії, ректор Почаївської духовної семінарії.
День тезоіменитства: 1 серпня
Постриг здійснений: 01.01.1994
Духовна освіта — Московські духовні семінарія та академія

Єпископ Серафим (Василь Федорович Залізницький) народився 16 січня 1953 року на хуторі Сеножати біля селищі Лосятин Кременецького району Тернопільської області в селянській родині.
1968 року закінчив восьмирічну середню школу. 1969 – вступив до Кременецького сільськогосподарського технікуму. Працював у колгоспі, а потім у Кременецькому районному управлінні сільського господарства на посаді агронома.1975 року був зарахований до Московської духовної семінарії, після закінчення якої в 1979 році вступив до Московської духовної академії, де навчався до 1983 року.

24 лютого 1985 року був висвячений у сан диякона, а 3 березня – в сан священика. Отримав направлення до Білої Церкви, де був призначений настоятелем церкви в ім’я святої рівноапостольної Марії Магдалини і благочинним Білоцерківського округу.

1994 року протоієрей Василій прийняв чернечий постриг з ім’ям Серафим. 1 серпня 1994 року був хіротонісаний в єпископа Білоцерківського і Богуславського. Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 31 травня 2007 року (Журнал № 57) Преосвященного Серафима було звільнено від управління Білоцерківською єпархією і призначено єпископом Сєверодонецьким і Старобільським на новостворену Сєверодонецьку кафедру.

4 червня 2007 року, згідно з поданим рапортом Преосвященного Серафима (Залізницького) (схиєпископа Сергія), єпископа Сєверодонецького і Старобільського, його було почислено за штат, звільнивши від управління Сєверодонецькою єпархією.

Місцем перебування Преосвященного Серафима було призначено Свято-Успенську Святогірську Лавру Донецької єпархії (Журнал № 62).

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 29 січня 2016 року (Журнал№ 10) призачено Єпископом Шумським, вікарієм Тернопільської єпархії, ректором Почаївської духовної семінарії.

джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt