Сеньківський (Сеньковський) Теодозій

 В Військовики, Діаспора, Лікарі
Сеньківський (Сеньковський) Теодозій (27.02.1900, м. Тернопіль – 17.01.1989,  м. Філадельфія, США) – громадясько-політичний діяч, військовик, доктор медицини, співзасновник земляцького об’єднання «Тернопільщина».

Народився 27 лютого 1900 р. у м. Тернопіль. У леґіоні УСС перебував із 1917 р., вістун. У роки національно-визвольних змагань у складі УГА брав участь в українсько-польській війні 1918–1919 рр., учасник боїв за м. Львів; співорганізатор Студентської сотні УГА в Тернополі. Згодом воював у Наддніпрянській Україні, з травня 1919 р. служив у штабі С. Петлюри.

Певний час перебував у польському полоні, після звільнення з якого в 1920 р. закінчив Тернопільську гімназію. Згодом навчався на медичних факультетах Українського таємного університету у Львові та університету в м. Ґрац (Австрія); доктор медицини.

Працював лікарем у м. Сколе, Львові, на Бойківщині, де заснував філії «Просвіти», у м. Сольц (Польща) та Зборові. В 1944 р. еміґрував до Австрії, а в 1949 р. – до США.

На американському континенті продовжив лікарську практику в штатах НьюДжерсі, Нью-Йорк, Огайо та Пенсильванія. Провадив активну громадську роботу в українських товариствах і організаціях, зокрема у Філадельфії став співзасновником земляцького об’єднання «Тернопільщина».

Помер 17 січня 1989 р. у м. Філадельфії.

Джерела

Лазарович, М. Активні діячі ЗУНР на Тернопільщині [Текст] / М. Лазарович // Ї. — 2010. — Ч. 63. — С. 77—90.— Режим доступу: http://shron1.chtyvo.org.ua/Chasopys_Ji/N63_Ternopil.pdf, вільний.

 

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt