СЕМЕГЕН Ігор Антонович

 В Освітяни
СЕМЕГЕН Ігор Антонович (27.11.1946, м. Бережани Тернопільської області) — педагог, громадський діяч. Відмінник освіти України (2000). Заслужений викладач Національного аграрного університету (2001). Заслужений працівник освіти України (2004). Почес­ні грамоти Міністерства освіти і науки України, Міністерства АПК України (1976, 1980, 1998), Національного аграрного університету (1998, 2006, 2007).

Народився 27 листопада 1946 року в м. Бережани Тернопільської області. У 1970 році закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу за спеціальністю електрифікація і авто­матизація гірничих робіт.

Працював старшим інженером-електриком в районному управлінні сільського господарства. З 1972 року викладач Бережанського технікуму електрифікації і механі­зації сільського господарства. З 2001 року декан факультету «Енергетика сільськогоспо­дарського виробництва», завідуючий кафедрою електричних машин і електроприводу Бережанського агротехнічного інституту НАУ.

Зробив великий особистий внесок у створення матеріально-технічної бази факультету та інституту, розробку навчальних планів і програм, організаційну роботу з ліцензування та акредитації багатьох спеціальностей. Відповідальний виконавець науково-дослідної роботи «Розробка теоретичних основ і оптимальних технологічних процесів виробництва і використання біогазу з сирої біомаси для природно-виробничих умов Західного регіону України». Під керівництвом педагога створено науково-дослідну лабораторію та виготовлено біогазову установку оригі­нальної конструкції, проводяться наукові дослідження.

Автор 32 наукових і навчально-методичних праць, зокрема:

  • «Математичне моделювання параметрів та характеристик термореле на основі сплавів з ефектом пам’яті форми», у співавторстві (2001);
  • «Визначення коефіцієнта корисної дії електродвигунів приводу осьових вентиляторів при живленні від регуляторів і перетворювачів із несинусоїдальною формою напруги» (2003);
  • «Біогаз: виробництво і використання», навчальний посібник (2006).

Джерело

СЕМЕГЕН Ігор Антонович [Електронний ресурс] // Книга педагогічної слави України. – Київ, 2012—2020. – Режим доступу: http://kps-ua.net/2010/ternopilska/cibulska-svitlana-anatoliyivna, вільний. — Дата ост. пер.: 20.02.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt