РУЩАК Роман Йосипович

 В АТО | ООС. Книга пам'яті

ruschakРУЩАК Роман Йосипович (17.01.1978, м. Чортків, Тернопільська область – 22.06.2015, с. Городище, Луганська область), український військовик, стрілець гірсько-піхотного батальйону 128-ї гірсько-піхотної бригади (Мукачеве).

Роман ріс одинаком у сім’ї. Покійний батько був афганцем, помер у 2006-ому році. Їздив на заробітки до Києва, працював на будовах у Чорткові.

Мобілізований 29 липня 2014 року. Три тижні був у Мукачевому, потім у складі бригади поїхав на Схід. Спочатку потрапив у селище Мирна Долина на Луганщині.

Через два місяці, наприкінці жовтня 2014 року, отримав осколкове поранення в руку. Романа із великою втратою крові доправили до Харківського військового шпиталю. Там його прооперували,  але витягти всі осколки не вдалося. Через чотири дні перевели до Львова.

Підлікувавшись місяць у Львівському госпіталі, Роман приїхав додому. Осколки, що залишилися в руці, нагадували про себе разючим болем.

На початку січня 2015 року повернувшись на фронт, відразу потрапив у “котел” під Дебальцевим. Цілий місяць рідні не знали про його долю. У лютому 2014 року під час прориву бригади з “котла”, він упав з БТРа, побився і поламав два ребра. Знову лікувався в Чорткові, Чернівцях. Після лікування знову вирушив на Схід.

Там у Романа  відкрилася виразка шлунка, а через те, що у “котлі” під Дебальцевим довго лежав на холодній землі, почали відмовляти нирки. Востаннє мати розмовляла з ним за годину до загибелі.

Загинув за невідомих обставин 22 червня 2015 року в селі Городище Луганської області. До демобілізації йому залишалося 20 днів. Поховали Романа Рущака в Чорткові 25 червня 2015 року.

Джерела:

Габруський, Л. Бог забирає кращих із нас [Текст] : учора Чортківщина  попрощалась із трагічно загиблим в зоні АТО Р. Рущаком / Л. Габруський // Голос народу. – 2015. – № 24 (26 черв.). – С. 3 : фот.

Якушко, О. Нездійснене третє повернення [Текст] : [в зоні АТО загинув Р. Рущак] / О. Якушко // Вільне життя плюс. – 2015 . – № 52 (3 лип.). – С. 2 : фот.

 

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt