РАТУША В ТЕРЕБОВЛІ

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки

Здавна головним символом місцевого самоврядування  та незалежності в давніх містах і містечках були ратуші. Двоповерхова міська ратуша в Теребовлі споруджена в кінці XVIII – початку XIX століття й використовувалася в якості резиденції губернатора повітового міста.

Переглянути на мапі →

На верхівці вежі було встановлено флюгер у вигляді герба Теребовлі, а на фасадній стіні – ядро, знайдене на фортеці. У холі магістрату на стінах висіли давні пам’ятки: два королівські дипломи з привілеями для міста від 1660 року, стара карта Теребовлі, ярмаркові привілеї, надані австрійським цісарем Йосифом ІІ.

Архітектурно ратуша побудована в еклектичному стилі та являє собою симетричний прямокутний двоповерховий периметр (33 м х 17 м) під чотирисхилим дахом з триярусною вежею-надбудовою.

Пізніше, в ХІХ столітті, крім резиденції бурмістра, в будівлі знаходилась перша міська польська загальноосвітня школа, що діяла до 1890 року. Тут же, з 1907 року розмістили й новостворену польську гімназію й змінили внутрішнє планування.

В боях за Теребовлю під час першої світової війни 1914 – 1918 років будівля була зруйнована разом з архівом. У міжвоєнний період (1918 – 1939) ратушу відбудували, проте за новоствореним проектом, що, за свідченням дослідників,  призвело до втрати її архітектурної цінності.

З того часу, окрім втрати під час Другої світової та відновленню в 1970 році міського годинника, ратуша більше не змінювала свій зовнішній вигляд, продовжуючи виконувати функції з управління міським життям — тут і сьогодні розташований магістрат Теребовлянського міської ради та інші державні установи.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt