Санаторій “Медобори”

 В Оздоровлення

Санаторій “Медобори”

с. Конопківка
Теребовлянський  р-н,
48122, Тернопільська обл.

тел.:+38 (03551) 2-22-67;  5-11-29; 5-33-23

факс:+38 (03551) 5-12-33

е-mail: info@medobory.com.ua

www:www.medobory.com.ua

Понад 200 років минуло з часу відкриття першого в Надзбруччі бальнеологічного курорту в Конопківці та першого наукового обстеження конопківського джерела. З відкриттям курорту східногалицька знать дістала можливість оздоровлюватись та відпочивати на місцевій базі, не вдаючись до далеких, обтяжливих і недешевих мандрівок. Природа щедро обдарувала цей край. У давнину його вкривали густі ліси-бори із сонячними галявинами, порослими різнотрав’ям і напоєними п’янким ароматом нектару. Очевидно, багатство медоносів і дало підставу нашим предкам назвати його дзвінким словом Медобори.

Вчені твердять: Медобори – унікальна геолого-ботанічна пам’ятка, якій немає подібних у нашій країні. Сучасні Медобори – справжня скарбниця лікувальних факторів. Подільські Товтри благотворно впливають на формування навколишнього клімату. Висота пасма, його положення, залісненість створюють тут сприятливі для людини мікрокліматичні умови. Природа наділила цей куточок і унікальними підземними скарбами – цілющими водами.

Саме в цій місцевості і розташований санаторій “Медобори” – прямий спадкоємець давнього курорту. Він розташований у природній заглибині в безпосередній близькості від мінеральних джерел, що використовуються для оздоровлення. Сірководнева вода типу “Мацеста” та сульфатно-гідрокарбонатне торфоболото поліпшують загальний кровообіг, активізують всі види обміну речовин, підвищують опірність організму, мають антибактеріальну дію.

Наявність свердловини із мінеральною натрій-хлоридною водою типу “Моршин” дозволяє призначати її для вживання всередину, полоскання ротової порожнини, тюбажів. Значний лікувальний ефект має натрій-хлоридна йодобромна вода в разі відпуску у вигляді хвойних та перлинних ванн, різноманітних душів, підводного масажу та скелетного витяжіння, плавання в басейні (відкритого та закритого типів).

У санаторії функціонують сучасні фізіотерапевтичні кабінети, кабінети лазерної- та магнітотерапії, рефлексо- і психотерапії, мануальної терапії, кабінети гінекологічних і кишкових орошень, зали ЛФК. З успіхом використовуються гомеопатія, апітерапія, спелеотерапія, фітолікування, аромотерапія, парафіно-озокеритолікування тощо. До послуг пацієнтів – стоматологічна і зубопротезна служби, клінічна лабораторія, кабінети функціональної, ультразвукової та комп’ютерної діагностики.

Широкий діапазон лікувальних засобів дозволяє діагностувати та лікувати недуги нервової системи та опорно-рухового апарату, хвороби шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної і дихальної систем, гінекологічні, шкірні та ендокринні захворювання.

В санаторії створені всі умови для зручного та повноцінного відпочинку пацієнтів – 1-2-місні спальні кімнати, затишна їдальня, привабливий бар, кіноконцертний зал, бібліотека, сауна. На території прокладені доріжки терренкуру, збудовано спортивний і танцювальний майданчики, альтанки для відпочинку, обладнано пляж, місця для рибної ловлі, змонтовано ігрові атракціони. Функціонують всі необхідні побутові служби, проводяться екскурсії.

За час свого існування конопківська оздоровниця не тільки зажила слави як популярний лікувально-профілактичний заклад, але й стала навчальною і науковою базою Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського. Тут розміщена кафедра медичної реабілітації, яка розробляє нові методи відновного лікування, надає консультативну та лікувальну допомогу.

Та головне надбання санаторію – люди. Медики та обслуговуючий персонал, професіонали своєї справи, намагаються створити атмосферу гарного настрою, покращити здоров’я. При цьому вони пишаються своєю історією і дотримуються девізу першого конопківського курорту – Vobis et posteritati – Вам і нащадкам.

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt