Тріо бандуристок “Оріана” 

 В Митці | Мистецькі колективи | Виконавці

джерелоТел: +38 (0352)28-20-85Тел. мобільн

E–mail: orianaua@ukrpost.net, boru@bigmir.net

http://www.oriana-bandura.com.ua

Тріо бандуристок “Оріана” – молодий професійний колектив, учасники якого є випускниками вищих музичних навчальних закладів України. Так, Юлія Рудницька – випускниця Харківської музичної академії (клас бандури), Наталія Гоцик – Тернопільського педагогічного університету імені В. Гнатюка (музичний факультет), Неоніла Іваноньків – Львівської музичної академії (клас бандури). Колектив вже існує більше десяти років і за час своєї творчої діяльності став одним із кращих музичних колективів м. Тернополя та отримав визнання спеціалістів бандурного мистецтва України. Ансамбль є знаним і бажаним гостем за кордоном, де неодноразово представляв нашу країну на концертах високого рівня.

Ансамбль “Оріана” – лауреат Всеукраїнського конкурсу-фестивалю бандурного мистецтва, що відбувся у м. Києві 2003 року. У березні 2005 року тріо стало переможцем обласного конкурсу “Кобза”. Цьому передували перемоги на музичних конкурсах місцевого рівня. Зокрема, на конкурсі композиторів Тернопільської області “Голос серця”, приуроченому 10-ій річниці Незалежності України, твір “Балада про українську пісню” учасниці колективу і композиторки Неоніли Іваноньків було визнано кращим.

Велика кількість концертних виїздів за межі України свідчить про високе реноме ансамблю. Участь колективу у “Фестивалі української та польської культур” у м. Любліні 2002 року, у “Фестивалі органної та камерної музики Радом-Ороньсько” у 2003, 2007, 2008 роках , а ще – виступи у найвідоміших монастирях Польщі, спільні концерти із солістами Великого театру Варшави у 2003 році, виступи ансамблю із кращим артистом Польщі 2003 року Ришардом Ринковським у м. Ярославі та ін. Достойну оцінку отримало тріо на концертах у м. Новий Сонч, куди було запрошене Фундацією любителів давньої культури “Nomina Rosae”. Загалом більш як 140 концертних виїздів за 7 років до Польщі свідчать про популярність Оріани у цій країні.

Тріо бандуристок “Оріана” у 2003-04 роках здійснило два 1,5-місячних турне по Франції, де дало велику кількість концертів, у тому числі, на Міжнародних фестивалях фольклору у містах Ганнат й Амберт, фестивалі під патронатом президента Франції у м. Саран та Фестивалі камерної музики у м. Менет.

2005 року колектив з концертами приймала Швеція. Слухачі які були присутні на концертах у містах Ветланда, Транас, та на острові Оланд, були зачаровані мелодіями української землі, котрі подарувало їм тріо “Оріана”.

В вересні 2008 року “Оріана” відвідала з концертами Італію.

До репертуару тріо “Оріана” входять різноманітні твори українських композиторів, народні пісні. Новим у виконанні бандуристок є твори всесвітньо відомих композиторів Леонтовича, Каччіні, Дога, Шуберта, Вівальді, які унікально звучать на бандурі. Учасники колективу натхненно шукають  нові цікаві твори для розширення репертуару ансамблю. Більшість творів звучить в обробках самих артистів.

Творчий доробок ансамблю складають два компакт диски. Перший компакт що має назву ” Доля ” містить у собі твори класичної музики, пісні українських композиторів, та українські народні пісні. Записаний та виданий він був у м. Тернополі у 2003 році. Другим став диск українських та польських різдвяних коляд, записаний та виданий у м. Кракові в Польщі у 2006 році.

Продюсер колективу, Богдан Рудницький, є “сеньйором” Товариства Українських Студентів Греко-католиків “Обнова”, а тріо “Оріана” товаришує із цією організацією, тому своїм обов’язком вважаємо проведення акцій сприяння УГКЦ та УПЦ КП у становленні віри на Україні та розбудові церков, а також даємо благодійні концерти для дітей-сиріт та осіб неповносправних.

 

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt