ПРИСЯЖНИЙ Богдан Дмитрович

 В Журналісти | Редактори, Лікарі
ПРИСЯЖНИЙ Богдан Дмитрович (01.09.1950,  с. Малі Чорнокінці, нині Чортківський район, Тернопільська область — 22.04.2019, м. Чортків) — український журналіст, редактор, лікар, хімік-біолог, викладач, громадський діяч.

Богдан Присяжний народився 1 вересня 1950 року в селі Малі Чорнокінці, нині Чортківський район, Тернопільська область. Закінчив:

 • Чортківське медичне училище (1969, нині державний медичний коледж),
 • Львівський університет (1979, нині національний; за спеціальністю — хімік-біолог, викладач біології, хімії).

Працював:

 • помічником санітарного лікаря у Чортківській районній санітарно епідемологічній станції (1969—1980), лікарем-лаборантом (1980—1983);
 • хіміком у організації «Вологдахімліс» (1984—1985);
 • інженером цивільної оборони і охорони праці у селі Джуринській Слобідці Чортківського району в колгоспі ім. 30-річчя Перемоги (1985—1989);
 • лікарем-лаборантом у Чортківській райсанепідстанції, поєднуючи роботу з науковими розробками, частина яких опублікована в методичних журналах тоді ще СРСР «Прикладна хімія» і «Методика визначення пестицидів» (1989—1993);
 • лаборантом кооперативу «Український кооператив лабораторного забезпечення» у місті Чорткові. На займаній посаді заключив угоду із Міністерством охорони здоров’я Казахстану на поставку пластин «SILUFOL» для лабораторій санітарної служби (1993—1997);
 • позаштатним кореспондентом часопису «Досвітні вогні» (від 1995);
 • редактором чортківської газети «Ратуша» (2005—2006); заступником редактора «Чортківський Вісник», залучивши до цього видання понад 400 передплатників, а це третина всіх абонентів газети. У «Чортківському Віснику» працював до виходу на пенсію по інвалідності (2008—2011).

Брав активну участь в організації (2005) і подальшій роботі спільноти «Рух за життя» при Бучацькій єпархії УГКЦ. Разом з керівництвом Єпархії готує та направляє до Верховної Ради проект Закону «Про збереження життя від моменту зачаття і до природної смерті».

Співпрацював з доктором Антуном Лісіцем (Хорватія) з питань християнської біоетики. Основний напрям творчої діяльності — християнська мораль і християнська психологія.

У березні-жовтні 2014 року співпрацював з добровольчим агітаційним відділом, створеним київськими і львівськими журналістами, який проводив свою просвітницьку діяльність у районах Лисичанська й Краматорська.

Автор публікацій у ЗМІ на журналістську та краєзнавчу (зокрема про Чортківську офензиву) тематику.

На добровольчих засадах (безоплатно) підтримував роботу редакції «Чортківський Вісник» (2017—2018). Був активним дописувачем тижневика «Час і Події» (Чикаго, США).

Помер 22 квітня 2019 року в місті Чорткові. Залишились дружина Ліліанна, син Ерік і двоє внуків: Віктор та Арсен.

Джерела:

Огородник, М. Чортківська енциклопедія: Богдан Дмитрович Присяжний / Максим Огородник // Чортківський Вісник. — 2018. — № 24 (20 лип.). — С. 6. — Знай наших!.

Присяжний Богдан Дмитрович // Хто є хто в українській журналістиці

Рекомендовані публікації
Коментарі
 • Chortkiv1522
  Відповіcти

  Додайте будь ласка абзац “Автор статей на краєзнавчу тематику, зокрема про Чортківську офензиву” в статті “ПРИСЯЖНИЙ Богдан Дмитрович” після На добровольчих засадах (безоплатно) підтримував роботу редакції «Чортківський Вісник» (2017—2018). Був активним дописувачем тижневика «Час і Події» (Чикаго, США).

 • Chortkiv1522
  Відповіcти

  + джерела:
  Огородник, М. Чортківська енциклопедія: Богдан Дмитрович Присяжний / Максим Огородник // Чортківський Вісник. — 2018. — № 24 (20 лип.). — С. 6. — Знай наших!.
  Присяжний Богдан Дмитрович // Хто є хто в українській журналістиці

 • library
  Відповіcти

  дякую, доповнили

 • Chortkiv1522
  Відповіcти

  Додайте будь ласка ще цей абзац. Автор публікацій у ЗМІ на журналістську та краєзнавчу (зокрема про Чортківську офензиву) тематику.
  Дякую!

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt