ПОПЛАВИ | Підволочиський район | Тернопільська область

 В Адміністративно-територіальний устрій, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону

ПОПЛАВИ — село в Україні, у Підволочиському районі Тернопільської області. Розташоване на півдні району. Підпорядковане Скалатській міськраді. Від вересня 2015 року – у складі Скалатської міської громади. Розташоване за 22 км від районного центру і 3 км від найближчої залізничної станції Скалат. Північною околицею села пролягла залізниця Великі Бірки–Скалат.  Територія – 0,54 кв. км. Дворів – 48. Населення – 88 осіб (2014).


Перша письмова згадка – 1642 р. Назва походить, імовірно, від заболоченої території. У 18 ст. Поплави присілок м. Скалат.
На початку 19 ст. поблизу села діяла ватага народного месника Панталихи. Наприкінці 1890-х рр. у селі була корчма. Діяли філія товариства “Просвіта”, кооператива.

Під час німецько-радянської війни в Червоній армії загинули або пропали безвісти 12 жителів села. У село часто навідувалися вояки УПА, більшовики неодноразово проводили облави. До 1951 р. за 1 км від села був однойменний хутір, в якому у двох будинках проживало 4 особи.

У 1949 р. примусово створено колгосп, 1950 р. приєднаний до колективного господарства м. Скалат; у 1990-х рр.майно та землі розпайовані. У 2003 р. село газифіковане.

ПАМ‘ЯТКИ:

  • капличка (2004).

Функціонують клуб (відремонтований 2010), фельдшерський пункт.

У Поплавах народився вчений-педагог, поліграфіст Ігор Барановський (1946 р. н.).

Джерело

Петраш, Б. Поплави [Текст] / О. Патрило, В. Уніят // Тернопільщина. Історія міст і сіл : у 3 т. Т. 3. — Тернопіль, 2014. — С. 141.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt