ПОЛЬСЬКИЙ ЦВИНТАР | Кременець

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки

ПОЛЬСЬКИЙ ЦВИНТАР
Польський цвинтар засновано у 1890 році на схилах гори Воловиці відповідно до ініціативи Антонія Полмацького, після того, коли Туницький та Василіанські цвинтарі були передані місцевим православним.

У 30-х рр. ХХ ст. на цвинтарі з’явилася могила невідомого солдата, де поховано поляків, які брали участь у Першій Світовій війні. На польському кладовищі поховано також жертви німецьких бомбардувань із 12 вересня 1939 року.

Цвинтар розташований в лісі. З центру міста треба піднятися вгору в районі центрального відділення зв’язку й по вулиці Олени Пчілки піднятися до цвинтаря.

Привертає увагу каплиця Мочульських, побудована коштом заможної кременецької родини у міжвоєнний період, проте жоден її член не спочив у родинному гробівці. Після ІІ Світової війни знаходилась у зруйнованому стані, лише у 1990 році її відремонтували.

При вході на кладовище по лівій стороні знаходяться братська могила й пам’ятник Полякам, що були замордовані на схилах Хрестової гори в 1941-1944 рр. (середовище інтелігенції а також близько 2500 міщан).

джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt