ПОБІГУЩИЙ-РЕН Євген Павлович

 В Військовики, Діаспора, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону
ПОБІГУЩИЙ-РЕН Євген Павлович (псевдо: Євген Рен) (15.11.1901, с. Постолівка Гусятинського району Тернопільської області — 28.05.1995, м. Гаар, Німеччина) — український військовик-офіцер, доброволець УГА, командир куреня легіону «Роланд», полковник дивізії «Галичина». Командор, Лицар Ордену Святого Папи Сильвестра.

Народився 15 листопада 1901 року в с. Постолівці Гусятинського району на Тернопільщині в родині українських вчителів. Юнацькі літа провів у селі Воскресінці біля Коломиї. Навчався в Коломийськійшколі  середньої школи ходив у місті Коломиї. З проголошенням Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) 1 листопада 1918 року, не маючи повних 17 літ, вступив добровольцем до лав Української Галицької Армії (УГА). Незабаром отримав підстаршинський ступінь.

З проголошенням Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) 1 листопада 1918 року, не маючи ще повних 17 літ, вступає добровольцем до лав Української Галицької Армії (УГА). Незабаром отримав підстаршинський ступінь.

Закінчив маґістратуру Познанського Університету. Вступив у польську армію. Як кадровий офіцер (капітан, то зн. сотник) провадив підстаршинські вишколи. У вересні 1939 року брав участь у німецько-польській війні. На короткий час потрапив у німецький полон; після виходу на заклик Проводу ОУН вступив до Військової Референтури.

Брав активну участь у вишколі вояків Дружин Українських Націоналістів (ДУН). Командував одним із куренів (“Роланд”), а пізніше 202-м батальйоном. У кінці 1942 року ДУН розпускаються.

Влітку 1943 року  – в Дивізії “Галичина”. Брав участь в урочистостях у Львові 18 липня 1943 року, з нагоди виїзду перших добровольців. В Дивізії Побігущий займає різні командні становища, в тому командира 29-го полку. Учасник боїв під Фельдбахом. Пізніше командування УНА підвищує Євгена Побігущого до ранґу полковника.

У післявоєнний період працював у різних ділянках та українських товариствах, які постали в той час у Німеччині. Довший час працює як старшина у Вартівничих Сотнях при англійській армії в Німеччині. Крім громадської праці, чимало часу присвятив політичній діяльності, зокрема в ОУН, працював в її установах, а також в міжнародній організації Антибольшевицького Блоку Народів.

У житті був надзвичайно точний, акуратний і товариський. Він завжди намагався бути з людьми, дбати про них і виконувати доручені обов’язки. За активну працю на релігійному полі Папа Павло VI надав йому титул Командора, Рицаря Ордену Святого Папи Сильвестра. Центральне представництво української еміґрації в Німеччині надало йому звання почесного члена.

Помер 28-го травня в Гаар, біля Мюнхену, Німеччина.

Твори:

  • Мозаїка моїх споминів. Том. 1. Мюнхен-Лондон, 1982.
  • Мозаїка моїх споминів. Том. 2. Мюнхен, 1985. Накладом автора й Об’єднання бувших вояків-українців у Великій Британії

За активну працю на релігійному полі Папа Павло VI надав йому титул Командора, Лицаря Ордену Святого Папи Сильвестра. Центральне представництво української еміграції в Німеччині надало йому звання почесного члена.

Джерело

Майор Євген Побігущий (1901-1995) [Електронний ресурс] // Українська Дивізія “Галичина”: 1943-2003 : сайт у 60-ліття Дивізії. — Режим доступу: https://galiciadivision.national.org.ua/personalities/index.html, вільний.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt