ПЛІХІВ. Церква Воздвиження Чесного Хреста, 1742

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки, Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

Церква Воздвиження Чесного Хреста, 1742
Пліхів, Тернопільська область, 47510

На схилі гори, в оточенні лісу і старого цвинтаря, подалі від людських очей збереглася місцева дерев’яна церква, яку збудували ще в 1742 році (на рік пізніше аніж церкву в с. Жуківці). За іншими даними святиня в селі Пліхів має бути з ХІХ ст., а рік “1742” належить до попередньої дерев’яної церкви.

В будь-якому випадку існуюча церква стоїть там, де давно-давно існував старий храм. Будівля опирається на дубові підвалини. Існуючий вигляд церква отримала після реконструкції – неозброєним оком видно, що бабинець сьогодні в два рази довший від колишньої частини церкви.

Греко-католики, які користуються церквою, зовні її відремонтували – стіни під опасанням оббили деревяною вагонкою, а над опасанням – дерев’яними дощечками, які імітують гонти. Піддашшя з нового металопрофілю оточує тільки стіни нави і бабинця. Звертає увагу єдиний верх церкви, який він переходить з чотирисхилого даху до маленької бані.

На захід від храму існують дві дзвіниці: деревяна квадратова в плані двоярусна, вкрита пірамідальним дахом. Зовні ремонтова як церква. Біля деревяної – цегляна дзвіниця, стінового типу, на один дзвін. Навколо церкви кам’яні хрести з різьбленими розп’яттями, які повільно забирає собі земля…

Джерело:

Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ  [Текст]: Парафії, монастирі, храми. Шематизм. —Тернопіль, 2014. — 520 с.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt