ПІХЛЕР Ірина Євгенівна

 В Митці | Мистецькі колективи | Виконавці, Освітяни
ПІХЛЕР Ірина Євгенівна (04.04.1968,  м. Заліщики Тернопільської області) –  педагоги, хореографи.

Піхлер Ірина Євгенівна народилася 4 квітня 1968р. в м.Заліщики Тернопільської обл. Виросла у звичайній на той час радянській сім’ї, батько працював в РВВС м. Заліщики дільничним інспектором, мати – на текстильно-галантерейній фабриці.

Пройшовши конкурсний відбір у 5 класі потрапила в підготовчу танцювальну групу знаного хореографа Володимира Гуцуляка. У 7 класі увійшла в основну танцювальну групу народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Дністер». Закінчила Заліщицьку середню школу ім. О.Маковея.

У 1983-1986 р. навчалася на хореографічному відділі Теребовлянського училища культури (нині – коледж культури і мистецтв). З  1986. р  – викладач хореографії Борщівської школи мистецтв. За ініціативи Ірини Євгенівни у цій школі було відкрито хореографічний відділ, який і сьогодні є одним з кращих серед мистецьких шкіл Тернопільщини.

У період з 1995 по 1998 рік – була керівником танцювальної групи народного ансамблю пісні і танцю «Збручани», з яким здійснила творчу поїздку на міжнародний фестиваль в Молдову (м. Резина).

У 2005 році Піхлер Ірина Євгенівна на базі Борщівської школи мистецтв створила ансамбль танцю «Надія», який 22 грудня 2009 р. здобув звання зразковий, який сьогодні активно творчо розвивається на базі Борщівського районного будинку культури.

Під керівництвом цього чудового професійного хореографа «Надія» є активним учасником культурно-мистецьких заходів у Борщеві та на теренах Тернопільської області. Колектив є лауреатом та дипломантом міжнародних та всеукраїнських фестивалів-конкурсів:

 • призери Міжнародних фестивалів в Болгарія (м. Несебр) і Турції (м. Самсун);
 • лауреати:
  • Гран-Прі Міжнародного конкурсу-фестивалю мистецтв «Зірка України» (м. Хмельницький, квітень 2015р.),
  • VII Всеукраїнського конкурсу-фестивалю мистецтв «Козацька родина» (м. Яремча, вересень 2016р.),
  • IV Всеукраїнського конкурсу–фестивалю мистецтв «Зірковий крок» (м. Хмельницький, жовтень 2016р.);
 • дипломи І ступеня:
  • II Всеукраїнського фестивалю хореографії «Осінній листопад» (м. Львів, листопад 2015),
  • Інтернаціонального фестивалю-конкурсу «АРТЦЕНТР ТАЛАНТІВ 2017» (м. Рівне, березень 2017),
  • II Всеукраїнського конкурсу-фестивалю мистецтв «Тобі Україно» (м. Вінниця, травень 2018);
 • дипломи ІІ ступеня III Міжнародного фестивалю-конкурсу народного танцю ім. Дарія Ластівки «LASTIVKADANCEFEST» (травень 2017).

За 30 років викладацької діяльності вихованці Ірини Євгенівни стали студентами хореографічного відділу Теребовлянського вищого училища культури, а саме: Щур Людмила, Яворська Галина, Лялюк Наталія, Верцімаха Марія, Сатко Василь, Слободян Сніжана, Дяглюк Анастасія, Новіцький Борис, Добросельська Леся, Пушкарьова Мар’яна, Андрійчук Світлана.

Деякі з її випускників пов’язали своє життя з мистецтвом танцю:

 • Сатко Василь – артист балету академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» м. Хмельницький,
 • Дяглюк Анастасія – артистка балету академічного ансамблю танцю «Надзбручанка» м. Тернопіль,
 • Новіцький Борис – керівник народного аматорського танцювального колективу «Любисток», викладач Теребовлянського вищого училища культури м. Теребовля,
 • Щур Людмила – викладач хореографії у педагогічному університеті ім. В. Гнатюка м. Тернопіль.

Джерело:

Піхлер Ірина Євгенівна [Електронний ресурс] / підгот.  Л. Горбунова, І. Дуда// Facebook. Тернопільський обласний методичний центр народної творчості. – (Славетні постаті Тернопільщини). – Режим доступу:   https://www.facebook.com/ternopilomcnt. – Назва з екрана. – Дата публікації: 08.01.2019. – Дата перегляду: 30.04. 2019.

 

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt