ПІДГРУШНА Олена Михайлівна

 В Спортивні організації | Спортсмени | Тренери, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА | СПОРТ
ПІДГРУШНА Олена Михайлівна (09.01.1987, м. Легниця, Нижньосілезьке воєводство, Польща) — українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України, чемпіонка Олімпійських ігор у Сочі, чемпіонка світу, 5-разова чемпіонка Європи, переможниця і призерка етапів Кубка світу з біатлону. Заступник (25.03.2014—08.04.2015) Міністра молоді та спорту України. Кавалер Ордена княгині Ольги ІІ та ІІІ ступенів, лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (2009). Відзнака Тернопільської міської ради (2013).
Інстаграм: pidhrushna_biathlon
ФБ-сторінка: https://www.facebook.com/profile.php?id=100011164417481
Профайл на сайті Федерації біатлону України — https://www.biathlon.com.ua/ua/profile/1116-elena-pidgrushnaya

Народилася 9 січня 1987 року в Легниці. Проживала у селищі Велика Березовиця — передмісті Тернополя. Виступає за спортивне товариство «Колос». Перший і теперішній тренер — Ігор Починок, тренер (збірної) — Євген Колупаєв.

Закінчила Тернопільський національний педагогічний університет (викладач фізичної культури і спорту). Аспірантка Львівського державного університету фізичної культури.

Серед спортивних досягнень — золота призерка етапу Кубка світу 2009 р. у Рупольдингу (естафета), бронзова призерка чемпіонату світу серед юніорів та юнаків 2006 р., срібна призерка чемпіонату Європи 2007 р. серед юніорок, золота медалістка у складі естафетної команди чемпіонату Європи 2009 року (м. Уфа, Росія), срібна медалістка у складі естафетної команди чемпіонату Європи 2010 року (місто Отепя, Естонія).

На чемпіонаті світу 2011 року в Ханти-Мансійську здобула «срібло» в естафеті 4х6 км, однак через порушення антидопінгових правил Оксаною Хвостенко Міжнародний союз біатлоністів позбавив українську жіночу естафетну четвірку другого місця в гонці чемпіонату світу з біатлону-2011. На чемпіонаті світу 2013 року здобула 3 медалі: золоту в спринті, срібну в естафеті і бронзову в гонці переслідування.

Захоплення — вишивання.

Відзнаки

  • Орден княгині Ольги II ст. (2014) — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.
  • Орден княгині Ольги III ст. (2013) — за вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, досягнення високих спортивних результатів та багаторічну плідну професійну діяльність.
  • Відзнака Тернопільської міської ради (2013)
  • Лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (2009)

У філателії

  • Поштова марка України, спецпогашення 31 січня 2014.

Сімейний стан

  • Розлучена. Екс-чоловік — Олексій Кайда, народний депутат України, член ВО “Свобода”.

Джерело

Підгрушна Олена Михайлівна [Електронний ресурс] // Вікіпедія. – Україна, 2020. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Підгрушна_Олена_Михайлівна, вільний. — Дата ост. пер.: 25.06.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt