ПЕТРИЦЬКИЙ Михайло Костянтинович

 В Видатні діячі регіону, почесні громадяни регіону
ПЕТРИЦЬКИЙ Михайло Костянтинович (05. 11. 1865, м. Копичинці, нині Гусятинського р-ну – лютий 1921, м. Харків) – громадський діяч, видавець. Брат Анни Старух.

Закінчив учительську семінарію і торгівельну академію у м. Львів, учителював, займався торгівлею. Брав участь у національно-культурних і громадських акціях української громади в Копичинецькому повіті, зокрема 1902 – великому селянському страйку.

У 1902-1906 роках заснував, видавав і редагува газету-тижневик «Гайдамаки» (м. Львів). Видав низку книг українських авторів: П. Карманського, Б. Лепкого, В. Щурата та ін. Від 1905 провадив передвиборчу кампанію до австрійського парламенту. У 1907-1918 – його посол від Гусятинського округу. За сприяння Петрицького у Копичинцях споруджено «Народний Дім».

За політичну діяльність був ув’язнений. Під час І Світової війни російські війська вивезли Петрицького як заручника до Росії, звідки повернувся в 1917. Тоді ж співзаснував у Копичинцях філії т-ва «Сільський господар» (1917), для якого придбав будинок.

На початку 1919 – член УНРади ЗУНР. Після переходу уряду за р. Збруч – старшина з пропаганди Нач. команди УГА. Петрицький був заарештований більшовиками, вивезений до Харкова, де 1921 засуджений до страти за сфабрикованими звинуваченням, закатований у тюрмі.

Джерело:

Головин, Б. ПЕТРИЦЬКИЙ Михайло Костянтинович [Текст] / Б. Головин, П. Гуцал, І. Дуда, Б. Пиндус // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2008 — Т. 3 : П — Я. — С. 56.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt