ПАВУК Василь Геннадійович

 В Архітектори | Художники | Скульптори, Письменники | Літературознавці
ПАВУК Василь Геннадійович (2.11.1967, с. Шибалин Бережанського району) — художник, мистецтвознавець, літератор, публіцист, громадський діяч. Учасник Паризької Бієнале в Україні (2016).
Веб-сайт: http://artpavuk.com

Народився 2 листопада 1967 року в с. Шибалин Бережанського району. У 1988 році закінчив Косівський технікум народних художніх промислів ім. В. Касіяна (нині інститут прикладного та декоративного мистецтва). Працював у редакції літературно-мистецького, історико-краєзнавчого  альманаху «Жайвір».

Мене повело до малювання осінню 1988 року. Тоді потрібно було робити дипломну роботу (п’ятий рік навчання у Косові, на дипломну роботу проект – ковані флагштоки), а мене розвернуло у мистецтво. Тоді зрозумів, що я – художник. (Василь Павук)

Працює в техніці олійного живопису, акварелі. Автор живописних робіт, екслібрисів і календарів. В. Павук учасник виставок у Дніпропетровську, Івано-Франківську. 7 персональних виставок живопису та графіки відбулися в Бережанах, Тернополі.

Графіка, з одного боку, ніби обмежує висловлювання автора, вона переважно є чорно-білою. А, з іншого боку, дозволяє бути лаконічним. Дозволяє меншою “кількістю слів” сказати багато. Звичайно, оце “багато” не багато хто може почути-зрозуміти.

Адже для того, щоб розуміти митця потрібно мати приблизно його рівень сприйняття. Потрібно мати у собі мову-відчуття на відповідному рівні. Потрібно щоб те, що бринить у душі автора бриніло чи відзвучувалося у душі глядача.  (Василь Павук).

В. Павук брав участь у міжнародних виставках екслібриса. У 1992 році на Міжнародному конкурсі екслібрисів у м. Римі (Італія) він отримав срібну медаль за оригінальне графічне рішення.

Понад 10 збірок із книжковими знаками митця надрукував в Італії колекціонер Маріо де Філіппіс.  У 2000 році вийшов друком ювілейний календар художника.

Мені екслібрис подобається свободою творчості – лаконічний, легкий, вільний (хоча інколи й притаєно багатослівний)… Як автор приймав участь (вірніше – приймали участь мої твори) у міжнародних виставках екслібрису.

Є вони в приватних колекціях Італії, Іспанії, Югославії, Туреччини, Мексики, Росії, Німеччини, Франції, України. Всесвітньовідомий колекціонер екслібрисів, італієць Маріо Де Філіппіс надрукував біля 15 збірок із моїми екслібрисами. Як правило, екслібриси виконую в техніці туш, перо і в одному екземплярі.

В. Павук автор ілюстрацій до збірки верлібрів Я. Шургота (м. Ареццо, Італія). У 1996 році він видав ілюстровану збірку власних верлібрів.

«Паламарки». Мінімум кольорів, лаконічне зображення, відчуття присутності світла (можливо сонячного) через зображення тіні від предметів, істот; при потребі, доповнюючий текст, верлібр. Назва мені приснилася. Можливо слово «паламарки» походить від слова «паламар». З давніх-прадавніх часів – як палати, палити; як вогонь; паламар, як служитель світла, оберігач вогню.

В Інтернеті можна знайти інше тлумачення слова «паламар», як назва прислужника у церкві, що попередньо походить від слова «пономар» чи грецького «парамонар». Маю на увазі, що назва серії малюнків, яку вживаю – паламарки – походить від кореня “пал”, палати, палити, тобто освітлювати, гріти та слова “марка”, як зображення чи знак.

Паламарки, або по-іншому, світлознаки, світлотвори тощо. І навіть якщо це прохолода синьої, голубої фарби, то через присутність освітлення, чи тіней від світла.

Василь Павук “Вишивані хатки”. Малюнок із серії “Паламарки” Текст: Серед зими | залиті сонцем | вишивані хатки | і вуйко | щирий | непрямо-прямо-п’яно | йде си прилігти.

Джерело

Павук Василь Геннадійович [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 283—284. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf (останній перегляд: 30.05.2019).

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt