ПАСІЧНИК Наталя, поетеса, перекладач

 В науковці | винахідники | раціоналізатори, Письменники | Літературознавці

ПАСІЧНИК Наталія Іванівна (03.07.1984, Теребовля Тернопільської області), українська поетеса, перекладач. Перекладає з англійської та російської мов. Кандидат філологічних наук. Член Національної спілки письменників України (2009).

У 2000 році закінчила Теребовлянську школу естетичного виховання по класу фортепіано, у 2002 — Теребовлянську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, 2006 — факультет іноземних мов Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка.

У 2006—2007 роках навчалася в магістратурі на відділенні англійської мови факультету іноземних мов Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. У 2010 році закінчила аспірантуру Львівського національного університету ім. Івана Франка (2010).

У творчому доробку — поетичні збірки: «Елегія печалі» (2002), «Портрети доби Ренесансу» (2006), «Гра в три руки» (2009), «Пастух бджіл» (2012), «Зимові канікули» (2014). «Артиклі» (2015). «У поезії Наталі Пасічник немає нічого незвичайного, але є своє: шляхи, світанки, довгі ночі самотності, несподівані зустрічі, таємничі обрії, небеса, які мовби зазирають у душу, а ще – забута книжка, яблуко, розрізане навпіл, «перелітна павутина», «вологі зірки» та «якісь слова якогось чоловіка…» (джерело).

А почалося все, як пригадує письменниця, завдяки батькові. «Наприкінці дев’яностих у нас вдома в моду увійшов кетчуп однієї відомої марки. Власне не завдяки своїм смаковим якостям, а через ліричні опуси на обгортці… Так-от, одного разу тато мені каже: «Якщо зможеш написати щось подібне, отримаєш десять гривень». Я – натура не те, щоб жадібна, але за таку суму тоді можна було купити сім шоколадних яєць із порцеляновими бегемотами всередині. Мені не вистачало кількох для повної колекції, тому я погодилася одразу… Так після кількох зіпсутих аркушів паперу з’явився текст, який за усіма ознаками нагадував вірш…» (джерело).

Окрім поетичних збірок Наталя Пасічник є також автором повісті для дітей «Терезка з Медової Печери», що була відзначена премією «Коронація слова» у категорії «Для дітей». Окремі поетичні твори та переклади опубліковані на сторінках газет, журналів, антологій та альманахів.

«Маємо поезію не оголених почуттів, а прихованих намірів, спокус, страждань, болю, захоплень і розчарувань. Звичайно ж, у взаєминах двох – свої казки, билиці й небилиці, хвилини осяяння та прозирання в минуле й майбутнє… І не виникає запитання, що грішне, а що безгрішне, чисте, як затамоване дихання чи ненароджена сльоза. Стирається грань між дійсним, реальним, сущим та уявним, очікуваним, сподіваним Тоді хочеться поговорити з собою або з безгомінням, в якому вже не відлунюють чиїсь, знайомі або незнайомі, кроки…».  Микола СЛАВИНСЬКИЙ (джерело)

У 2015 році  за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільської обласної ради в тернопільському видавництві “Джура” вийшла друком книга Наталі Пасічник «Артиклі». У виданні представлено літературознавчі та автобіографічні есеї, написані письменницею впродовж 2007—2014 років.

В активі Наталі Пасічник — премії конкурсів «Поетичні майстерні» (2003), видавництва «Смолоскип» (2005, 2008, 2009), ім. Б.-І. Антонича «Привітання життя» (2005), літерфесту «Неосфера» (2007), Міжнародного конкурсу «Гранослов», часописів «Захід—Схід» і «Мистецька сторінка» (всі — 2008), фестивалю «Просто так», конкурсу «Витоки», порталу «Буквоїд» за «Найкращу поетичну збірку» (всі — 2009), конкурсу оповідань «Прекрасне поруч» (2009, 2010), літературного конкурсу «Коронація слова» (2011), конкурсу ім. святого Альфонса де Лігуорі (2011), Всеукраїнського фестивалю поезії «Ватерлінія» (2012), конкурсу «Урба-перехрестя» (2013), премії «Благовіст» та ім. Богдана Лепкого (обидві — 2013).

Наталя — стипендіатка Міжнародного дому письменника і перекладача Ventspilshouse (2012). У 2015-му Наталя Пасічник здобула перемогу в конкурсі Міжнародної слов’янської поетичної премії (дізнайтеся більше →).

За інформацією Української літературної газети кандидатуру Наталі Пасічник також висунуто на Нобелівську премію в галузі літератури. До розгляду запропоноване найповніше на сьогоднішній день зібрання творів — книгу «Пастух бджіл», що вийшла друком у поетичній серії «Зона Овідія».

Джерела:

Авторська сторінка у Фейсбук – https://uk-ua.facebook.com/pages//Наталя-Пасічник/1434428503493806.

***

Мельничук, Б. Пасічник Наталія Іванівна // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2010. — Т. 4 : А — Я (додатковий). — С. 446.

Тернополянка претендує на Нобелівську премію // Свобода. — 2016. — 24 лют. — С. 12.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt