ПАМ’ЯТНИК ДАНИЛУ ГАЛИЦЬКОМУ | Тернопіль

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки
Серед архітектурної вишуканості старого міста в самому центрі майдану Волі поруч із стародавнім Домініканським монастирем на стилізованому п’єдесталі-скелі з гранітних плит повстає постать могутнього князя-правителя верхи на буланому коні, що заніс ногу в подальшому кроці. Пам’ятник великому князю Волинському і королю галицько-волинських земель у м. Тернополі  розташувався в центральній частині міста, на майдані Волі. 
Адреса: Україна, Тернопільська обл., м Тернопіль, пл. Волі.

Переглянути на карті →

Композиція пам’ятника складається з постаменту висотою близько 3,5 м, на якому височить бронзова постать вершника висотою 4,2 м. Князь зображений на коні , його права рука відведена назад і тримає меч. Лівою він тримає поводи коня. Данило Галицький постає в образі могутнього воїна в простому руському обладунках, де все відмітні штрихи його високого сану виражені лише в ободі на голові та пряжці-застібці на довгому плащі, з мечем, що знаходиться в бойовій готовності, у правій руці.

Місце було обрано не випадково, в першу чергу пам’ятник добре проглядається з різних ракурсів. Також місцеві історики вважають, що дана площа і найближчі квартали з’явилися тут саме завдяки ініціативі великого князя. Будували їх для іноземних купців.

Автори проекту – львівські архітектор А. Чамара і скульптор А. Пилєв. Відкрили пам’ятник до 1100-річного ювілею міста в 1998 році.

Пам’ятник Данилу Галицькому – одна з найголовніших визначних пам’яток міста, адже ім’я князя глибоко переплелося з історією Галича і всього Волинського регіону.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt