ПАМ’ЯТНИК ВОЇНАМ-АФГАНЦЯМ Теребовлянщини | Теребовля

 В Афганська війна 1979—1989 | Книга пам’яті, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону, Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки

Пам’ятник воїнам-афганцям Теребовлянщини, м. Теребовля

Встановлено: 2008

 

У центральній частині міста Теребовля відбулося відкриття пам’ятника воїнам, які загинули на Афганській війні. Пам’ятник споруджено у короткий термін за ініціативи та підтримки Теребовлянської районної організації ветеранів Афганістану, міської ради, мешканців і підприємців району.

У церемонії урочистого відкриття взяли участь голова Теребовлянської райдержадміністрації П. Рупа, голова районної ради П. Майовський, заступник міського голови І. Рипко, голова Тернопільської обласної організації ветеранів Афганістану В. Мисько, ветерани Афганської війни, родини загиблих воїнів, мешканці міста і району.

На гранітній плиті викарбувано прізвища загиблих в Афганістані воїнів. Голова Тернопільської обласної організації ветеранів Афганістану В. Мисько зазначив, що воїни-інтернаціоналісти Володимир Денека, Ярослав Дисевич, Орест Гальчук, Зеновій Мельник, Степан Олійник, Василь Пронишин з честю та мужністю виконали свій військовий обов’язок на афганській землі й пам’ять про загиблих земляків назавжди залишиться в серцях бойових побратимів. Щасливими і життєрадісними мріяли зустрічати своїх синів з війни батьки. Багато тривожних днів чекали вони їхнього повернення, але не судилося…

Голова Теребовлянської районної організації ветеранів Афганістану Богдан Гумницький подякував усім, хто надав допомогу і матеріальну підтримку у будівництві пам’ятника, особливо відзначив внесок керівництва Тернопільського заводу «Граніт», таких приватних підприємців як А. Білик, Р. Когут, Р. Апостол, ветерана-“афганця” Андрія Струтинського.

За активну роботу з військово-патріотичного виховання молоді Теребовлянщини трьом ветеранам-“афганцям” було вручено медалі УСВА «За звитягу».
З концертною програмою виступив тернопільський гурт «Долг» — лауреат багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалів солдатської пісні. У його виконанні прозвучали відомі ще з часів війни пісні, і в більшості ветеранів защеміло у серці.

Відкриття пам’ятника у Теребовлі відбулося в рамках підготовки до відзначення 20-ї річниці виведення військ з Афганістану. Пам’ятати загиблих – наш святий обов’язок. Це вони ціною власного життя рятували у боях своїх бойових побратимів. Сподіваюся, що на прикладах героїзму “афганців” виростатиме ще не одне покоління українців, їхні ратні подвиги завжди хвилюватимуть юнацькі серця.

Схиляю голову перед світлою пам’яттю загиблих земляків, а Вам, бойові побратими, бажаю міцного здоров’я, мирного неба, добробуту й спокою. Вірю, що в наших родинах завжди світитиме сонце добра, злагоди, щастя і любові. (Василь КОГУТ, джерело)

Джерела

Відлуння чужої війни [Текст]: фотокаталог пам’ятників, пам’ятних знаків, могил учасників війни в Афганістані 1979—1989 рр., розташованих на території Тернопільської області / упоряд.: С. Грабовий, А. Лукащук ; Терноп. обл. центр охор. та наук. дослідж. пам. культ. спадщини. — Тернопіль, 2018. — С. 25 : іл.

Когут, В. Пам’ять, втілена у пам’ятники [Електронний ресурс] / В. Когут // Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) : офіц. веб-сайт. — Київ, 2005—2018. — Режим доступу: http://www.usva.org.ua/mambo3/index.php?option=com_content&task=view&id=1040&Itemid=59, вільний. — Дата ост. пер.: 20.06.2020.

 

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt