ПАМ’ЯТНИК ВОЇНАМ-АФГАНЦЯМ | Чортків

 В Афганська війна 1979—1989 | Книга пам’яті, Військовики, ДОВІДКОВІ РЕСУРСИ, Історія регіону, Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки

Пам’ятник і каплиця в пам‘ять бойовим побратимам, полеглим на афганській війні, м. Чортків
Адреса: вулиця Копичинецька, Чортків, Тернопільська область, 48500

У Чорткові на Тернопільщині відкрито пам’ятник полеглим воїнам-афганцям. Ініціатива належала учаснику бойових дій в Афганістані, літератору, редактору журналу «Золота пектораль» Володимиру Підгорецькому. Втілити її допомогли члени Чортківської районної організації воїнів-афганців на чолі з Михайлом Заблоцьким.
Усі премії, які виділяла держава до свят, вони жертвували на пам’ятник. За словами Володимира Підгорецького, коли бабуся проводжала його до армії, напучувала, щоб у важку хвилину молився Богородиці. Таких хвилин на афганській війні було дуже багато, інколи здавалося: все, кінець, але Мати Божа берегла його.
Він вижив і поклявся, що обов’язково увічнить пам’ять про полеглих побратимів. Не дивно, що елементом скульптурної композиції стала Богородиця, яка покриває своїм омофором пораненого солдата. Чортків став останнім райцентром області, де споруджено пам’ятник воїнам-афганцям. Тепер вони є в кожному районі. (Любов ЛЕВИЦЬКА, джерело)

Джерела

Відлуння чужої війни [Текст]: фотокаталог пам’ятників, пам’ятних знаків, могил учасників війни в Афганістані 1979—1989 рр., розташованих на території Тернопільської області / упоряд.: С. Грабовий, А. Лукащук ; Терноп. обл. центр охор. та наук. дослідж. пам. культ. спадщини. — Тернопіль, 2018. — С. 26 : іл.

Левицька, Л. Увічнили пам’ять побратимів [Електронний ресурс] / В. Когут // Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) : офіц. веб-сайт. — Київ, 2005—2018. — Режим доступу: http://www.usva.org.ua/mambo3/index.php?option=com_content&task=view&id=2758, вільний. — Дата ост. пер.: 20.06.2020.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt