ОБЛАСНІ ПРЕМІЇ В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ | Тернопільська область

 В Премії | Відзнаки | Нагороди
Обласні премії в галузі культури є найвищими преміями у Тернопільській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру. Преміями відзначаються найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність і стали визначною подією в культурному та літературно-мистецькому житті регіону.

ВІДЗНАКИ Й НАГОРОДИ В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА

Щорічно встановлюється одинадцять іменних премій з таких номінацій:

На здобуття премій подаються нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття премій.

Твори та роботи на здобуття премій подають

 • галузеві управління Тернопільської обласної державної адміністрації,
 • обласні організації національних творчих спілок,
 • літературно-мистецькі об’єднання,
 • товариства,
 • фонди,
 • музеї,
 • лауреати премій

– не більше одного подання (виключно у номінації лауреата премії).

Розгляд, обговорення та оцінка творів і робіт, поданих на здобуття премій, проводяться комітетом з присудження премій, персональний склад якого затверджується Тернопільською обласною радою строком на три роки.

Твори і роботи на здобуття премій приймаються комітетом з присудження премій з 1 березня поточного року до 15 лютого кожного наступного року. Допускається подання творчих робіт претендентів не більше трьох спроб.

Колектив авторів твору, поданий на здобуття премії не може становити більше трьох осіб, колектив виконавців – не більше п’яти учасників.

Не допускається включення до колективу претендентів осіб, які виконували адміністративні, організаторські чи консультативні функції.

Якщо на здобуття премії висунуто роботу особи із складу комітету з присудження премій, така особа протягом обговорення кандидатур та присудження премії не бере участі у роботі комітету.

Преміями можуть нагороджуватися громадяни України, які проживають і творчо працюють на території області, а також громадяни України, чиї твори (роботи) присвячені дослідженню творчої і культурної спадщини Тернопільщини.

Премія присуджується авторові чи виконавцеві один раз, але не більш як у двох номінаціях. Посмертне подання до премій не проводиться.

Розгляд, обговорення та оцінка творів і робіт, поданих на здобуття премії, проводиться комітетом з присудження премій у два конкурсні тури:

 • перший тур –
  • попередній відбір творів і робіт та допущення їх до другого туру конкурсу шляхом обговорення і відкритого голосування;
  • публікація в пресі списку претендентів, допущених до другого туру;
  • аналіз матеріалів преси, відгуків та пропозицій, підготовка у разі необхідності експертних висновків;
 • другий тур – підсумкове обговорення творів і робіт, прийняття шляхом таємного голосування рішення щодо присудження премії з кожної номінації та подання для затвердження голові Тернопільської обласної ради і голові Тернопільської обласної державної адміністрації.

Рішення з кожної кандидатури приймається більшістю від загального складу комітету з присудження премій, а за умови розгляду лише одного претендента – не менш як 2/3 від загального складу цього комітету.

Рішення про присудження премій оприлюднюється у друкованих та електронних засобах масової інформації.

Особам, удостоєним премії, присвоюється звання лауреата премії у відповідній номінації і вручається диплом, зразок якого розробляється управлінням культури Тернопільської обласної державної адміністрації і погоджується комітетом з присудження премій та президією Тернопільської обласної ради.

Лауреатам виплачується грошова частина премії в розмірі 10 тис. гривень. У разі відзначення премією колективу авторів твору всім  лауреатам видаються дипломи, а грошова частина премії ділиться між ними порівну.

Дипломи лауреатів премії вручаються на урочистому засіданні представників обласних організацій національних творчих спілок, літературно-мистецьких об’єднань, фондів, музеїв та інших установ.

Кошти на виплату грошової частини з присудження обласних премій в галузі культури щорічно передбачаються в обласному бюджеті.

Твори претендентів та лауреатів з присудження обласних премій в галузі культури передаються у фонди Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Джерело

Про затвердження положення про обласні премії в галузі культури та складу комітету з присудження обласних премій в галузі культури [Текст] : рішення Тернопільської обласної ради від 08.06.2018. № 994 // Свобода. — 2018. — 29 черв.— С. 3. — (Офіційне). – Електронна версія: http://te-rada.org

Лауреати:

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt