Надзбручанка, ансамбль народного танцю

 В Митці | Мистецькі колективи | Виконавці


джерело 

Ансамбль народного танцю «Надзбручанка» організовано в 1959 році, першим керівником – постановником був Віталій Дяконов. Згодом склавши програму і отримавши статус професійного в 1961 році отримав постійну базу при Тернопільській обласній філармонії.

Назву свою придбав від назви річки Збруч, яка протікає через усю Тернопільщину. Основу репертуару складають фольклорні танці Тернопілля, записані та поставлені заслуженим артистом України Олександром Данічкіним, який керував колективом впродовж 20 років.

Колоритний, повний гумору танець «Вихиляс», жартівлива мініатюра «Свати», хореографічна композиція «Весілля», іскрометні «Чабани» та «Копіруш» впродовж 30 років не сходять зі сцени.

З 1985 по 1995 рік ансамблем «Надзбручанка» керував Юрій Пац, який збагатив концертну програму постановками нових танців, таких як «Надзбручанка», жартівливий танок «Два дубки», «Ґандзя», а також український «Гопак», який з давніх часів є еталоном української хореографічної культури.

За роки існування ансамблю танцю «Надзбручанка» змінилося багато поколінь артистів, всі вони внесли свій внесок у розвиток та популяризацію народного танцювального мистецтва краю.

Ансамбль є лауреатом міжнародних конкурсів та фестивалів у Болгарії та Польщі, він чарував своїм мистецтвом глядачів Канади, Словаччини, Чехії, Німеччини. Сьогодні оновлений молодим поповненням ансамбль народного танцю «Надзбручанка» продовжує дарувати радість мистецтва хореографії глядачам України та інших країн.

Всі хореографічні композиції в репертуарі «Надзбручанки» відрізняються постійним пошуком , емоційністю, колоритом народного гумору і високим професіоналізмом.

З 1985 по 1995 рік ансамблем «Надзбручанка» керував Юрій Пац, який збагатив концертну програму постановками нових танців, таких як «Надзбручанка», «Ґандзя», жартівливий танок «Два дубки», та «Гопак», який з давніх часів є еталоном української хореографічної культури.

Не менш цікавими стали для ансамблю постановки Сергія Забутного. Це і енергійний «Буковинський танець», і колоритний закарпатський «Дуботанець».

З 2009 по 2013 роки плідно працював над рівнем ансамблю танцю «Надзбручанка» заслужений працівник культури України Ігор Николишин. Його хореографічне дійство «Вечори на хуторі біля Диканьки» і, поставлений на основі фольклору Борщівського краю танець «Дзюмбалики», додали неповторності та збагатили програму ансамблю.

Під час роботи Ігоря Олексійовича «Надзбручанка» отримала звання академічного, у 2013 році зайняла І місце на конкурсі імені Павла Вірського у Києві та значно підвищила свій професійний рівень.

22 листопада 2017 року саме з танцем «Дзюмбалики» на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського у місті Києві ансамбль танцю «Надзбручанка» знову став лауреатом І премії.

З 2013 року головний балетмейстер ААТ «Надзбручанка» – Віктор Конкульовський.

У різні роки оркестром ААТ «Надзбручанка» керували Микола Шамлі, Ігор Жигайло, Анатолій Баньковський, Руслан Петрук, Яків Лірський. На сьогоднішній день керівником оркестру є Руслан Мищій, а головним балетмейстером – Юлія Якимчук.

Джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt